BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Yüzdeki Ölü Deriden Kurtulmanın En İyi Yolları

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Herkesin yüzünde ölü deri hücreleri vardır. Aslında, cildinizin ilk 18 ila 23 katmanı ölü hücrelerden oluşmaktadır. Cilt hücreleri ölür ve her ay yeni hücrelerle tekrar doldurulur. Vücudunuz her gün 30.000 ila 40.000 eski ölü cilt hücresinden kurtulur ve yenisi ile değişir.

Hassas cilt

Olan insanlar hassas ciltler kimyasal veya kokuya iltihap veya reaksiyon yatkındır. Genellikle hassas cilde sahip kişiler kaşıntı, yanma, batma, gerginlik ve kuruluk yaşarlar

Hassas cilde sahip kişiler yine de peeling yapabilirler ancak kullandıkları ürünlere dikkat etmeleri gerekir.

Normal cilt

Normal bir cilt tipi için peeling daha basittir ve normal cilde sahip kişiler kimyasal veya mekanik peeling kullanabilir. Normal cilde sahip kişilerin, cilt bariyerinden ödün vermeden veya ürünlere karşı düşük olumsuz reaksiyon riski olmadan dengeli bir cilde sahip oldukları kabul edilir.

Kuru cilt

Kuru cilt, hava, yaş ve diğer çevresel ve genetik faktörlerin bir sonucudur. Kuru cilt ömür boyu sürebilir veya sadece ara sıra ortaya çıkabilir.

Kuru cilt genellikle gerginlik, pürüzlülük, kaşıntı, soyulma ve kızarıklık ile kendini gösterir. Bu cilt tipinin pul pul dökülmesine dikkatle yaklaşılmalıdır. Artan kuruluk, kötüleşen semptomlar veya cilt tahrişinden kaçınmak için yumuşak ürünleri tercih edin.

Yağlı cilt

Yağlı cilde sahip kişilerin yüzlerinde aşırı sebum bulunur. Peeling yağlı cilt, bu cilt tipi için cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Pul pul dökülme sadece ölü cilt hücrelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda akne ve lekeleri de önleyebilir.

Yağlı cilt, gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerinin birikmesine neden olur ve bu da genellikle sivilcelere yol açar.

Karma Cilt

Karma cilt, cildin bazı noktalarda yağlı, bazılarında ise kuru veya hassas olması durumudur. Karma cildin ana sorunu yağ ise, salisilik asit ile ele alın. Hassas cilt ana endişe ise, laktik asidi tercih edin.

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]