Medikal Ayak Bakım Kursu

Medikal Ayak Bakımı Kursu

Medikal ayak bakımı kursu, şeker hastaları ve dolaşım yetmezliği olanlar için ayak komplikasyonlarını azaltmaya yardımcı olan profesyoneller yetiştirir. Ayak riski değerlendirmesinin yanı sıra ülser ve ampütasyon için risk seviyesini belirleme süreçlerini inceleme konusunda yetkinlik veren kursta şeker hastaları için temel ayak bakımı eğitiminin altı unsurunu öğrenebilirsiniz.

Kursa katılanlar, sertifikalarını aldıktan sonra mesleklerine başlayabilirler. Medikal ayak bakımı kursu bünyesinde teorik ve pratik bilgiler verildiği için kişinin ayrıca staj yapmasına gerek yoktur.

Kısa Sürede Kalifiye Olabilirsiniz

En kısa sürede tam kalifiye olmanıza olanak tanıyan medikal el ayak bakımı kursu tercihinde bulunarak kaydolduğunuzda size teorik derslere erişim verilir. Her dersten sonra, derste çoktan seçmeli bir soru kağıdı tamamlarsınız.

Kursun sonunda, pratik çalışabileceğiniz son dersler vardır. Kayıt olduğunuzda katılmak istediğiniz tarihi seçersiniz ve pratiğinizi tamamladıktan sonra, kariyerinize medikal ayak bakımı uzmanı olarak başlamak için tam olarak hak kazanırsınız.

Kurs saatleri, öğrencinin kurs eğitimleri için tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışmasına izin verir. Böylece kursa sadece ev hanımları veya çalışmayan erkekler değil, çalışan bireyler de dahil olabilir.

Ayak Bakımı Önemlidir

İnsan ayağı vücut parçalarının en karmaşık ve ihmal edilenlerinden biridir. Her adımda her ayağımızı oluşturan yirmi altı kemiğe vücut ağırlığımızın iki katından fazla katı basınç uygulanır.

Ömrümüz boyunca da gezegenin üç katı yürüdüğümüz tahmin edilir. Ayaklar çok hassas uzuvlardır. Yara aldığında veya kişinin fazla strese maruz kaldığı durumlarda hasar görür. Birçok insan nasır, düzayak ve tırnak problemleriyle karşılaşır. Bazı insanlar da şımartılmaktan hoşlanır ve medikal masajı tamamen rahatlamak için tercih eder. Bu insanların hepsinin bir medikal ayak bakımı uzmanının yardımına ihtiyacı vardır.

Medikal Ayak Bakımı Kursunu Bitirdikten Sonra Ne Olur?

Medikal ayak bakımı kursunu bitirdikten sonra yeterlilik sertifikası alırsınız. Bu sertifika ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Medikal ayak bakımı kursu fiyatları ulaşılabilir bütçelerle kendi mesleğinizi edinmenize yardımcı olur.

Medikal ayak bakımı kursu size sadece ayak anatomisi, bakım ve tanı konularında tam bir temel sunar. Aynı zamanda başarılı bir uygulama oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve desteği sağlar. Bu kursu bitirdikten sonra kendi kliniğinizi kurabilir, evden çalışabilir veya hastaları kendi evlerinde ziyaret eden bir mobil uygulama oluşturabilirsiniz. Böylelikle yürümekte zorluk çeken hastaları tek bir merkezde toplamak yerine evde bakım hizmeti verebilirsiniz.

Vereceğiniz hizmetin niteliğine bağlı olarak hizmet bedelini kendiniz belirleyebilirsiniz. Herhangi fiziki bir mekan kiralamadan, sadece online olarak randevu alarak kira masraflarını bertaraf edebilirsiniz. Fiziki bir mekan kiralamak için yeterli bütçeniz yoksa sosyal medya ve dijital mecralar size yardımcı olacaktır.

Medikal ayak bakım kursunu başarıyla tamamladıktan sonra kendi işinizi açmak istemiyorsanız konusunda uzman bir kliniğe başvurarak maaşlı eleman olarak çalışma şansınız vardır.

Hemen Arayın Kontenjanla Sınırlı
İndirimleri Kaçırmayın!