BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kalıcı Makyaj Kursu Nedir

Kalıcı makyaj, cilt altına natürel mineral renklerinin enjeksiyon yardımıyla bırakılmasına dayanmaktadır. Bilhassa yüze ve vücudun belli bölgelerine uygulanan kalıcı makyaj, ekseriyetle ihtiyaç halinde seçenek edilmektedir. Ancak son zamanlarda keyfi olarak seçenek eden kişi sayısı da bir hayli arttı. Zira kalıcı makyaj esnasında kullanılan ürünler kaliteli ve natüreldir. Normal makyaj malzemelerinden daha az zararlıdır. Cildi hırpalamaz hem de erken yaşlanmasını önler. Ancak bu işlem belli bir ihtisas gerektiriyor. Genellikle güzellik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Reform Estetisyenlik ayrı bir dal olarak kalıcı makyaj kursu veriyor. Kalıcı makyaj kursunu isterseniz kendinizi geliştirmek yerine alabilirsiniz. Dilerseniz MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI onaylı sertifikayı kullanarak kariyer fırsatı yakalayabilirsiniz. Sertifikaların beynelmilel geçerliliği vardır.

Kalıcı Makyaj Kursu Eğitimleri

Kalıcı makyaj kursu Reform Estetisyenlik Merkezi garantisiyle, profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitmenler oldukça kaliteli ve bilinen uzmanlardır. Eğitim sırasında kullanılan malzemeler hijyen standartlarına uygun nitelikler taşımaktadır. Tamamı Sıhhat Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerle çalışıyorlar. Ayrı olarak bu malzemeler kursiyerlerin eğitimi için kullanılmakta olup tamamiyle fiyatsızdır. Kurs sürecinde kalıcı makyaj eğitimine değin tüm dersler veriliyor. Programda hijyen dersi işlenerek açılış yapılmaktadır. Daha sonra; Derinin yapısı,Renk Bilgisi,Yüz şekilleri, Kaş dizaynı, Altın oran kaş çizimi, Zigzag tekniği, Eyeliner, Gölgeleme Tekniği, Kalıcı makyaj dijital metodu gibi pek çok ders işlenmektedir. Dersleri bitiren kursiyerler kalıcı makyaj ile ilgili donanımlı hale gelmektedir. Bu noktada milli eğitim bakanlığı onaylı kalıcı makyaj kursu kursiyerlere ehemmiyetli avantajlar sağlıyor.

Kalıcı Makyaj Kurs Programı

İstanbul’un Beşiktaş kazasında hizmet vermeye başlayan Reform Estetisyenlik pek çok alanda kurs olsun veriyor. Bu alanlardan birisi olan kalıcı makyaj kursu sıklıkla seçenek ediliyor. Bir takım kursiyerler kendilerini geliştirmek hesabına seçenek etmektedir. Ancak bazıları güzellik merkezlerinde kariyer fırsatı yakalamak hesabına kurs kaydı açıyor. Her ne olursa olsun Reform Estetisyenlik tam donanımlı kalıcı makyaj uzmanları yetiştiriyor. Üstelik kurs programı hazırlarken kursiyerlerin istek ve taleplerini de göz önünde bulunduruyor. Şehir dışından zorluklarla gelen kursiyerler için özel programlar hazırlanıyor. Zamanı hudutlu olanlar için de hızlandırılmış programlar mevcuttur. Kurs programı hafta içi ve hafta sonu olarak ikiye ayrılır. Sabah grubu kursiyerleri ve öğlen grubu kursiyerleri değişik saatlerde ders almaktadır.

Kalıcı Makyaj Kursu Ücretleri

Reform Estetisyenlik kalitesiyle alınan kursların tamamı geleceğe yatırım niteliği taşımaktadır. Kursiyerlere verilen sertifikalar milli eğitim bakanlığı onaylı olup, iş garantisi taşıyor. Reform Estetisyenlik kursiyerlerin isteği dahilin de işe yerleştirebiliyor. Kurstan sonra kalıcı makyaj ekipmanları kurs bünyesinden satın alınabilir. Bu noktada kalıcı makyaj kursu ücretleri bütçeye uygun özelliktedir. Satışa sunulan makineler de oldukça uygun ücretlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Uygun ücret teminatıyla ile geleceğinizi garanti altına almak istiyorsanız Reform Estetisyenlik ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim numarasından arayabilir ya da internet site üzerinden form doldurarak ileti iletebilirsiniz.