BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

YAĞLI CİLTLER İÇİN ÖNERİLER

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Yağlı cilde sahip kişiler, çok yağlı veya çok kuru olmayan cilt arasındaki mükemmel dengeyi bulmaya çalışmanın zor olduğunu bilirler. Sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmek için ürün veya yöntem aramanın sürekli bir döngüsüdür.

YAĞLI CİLT BAKIMI İÇİN BENZERSİZ İPUÇLARI

  1. Doğru bir yüz temizliği. Bunun için yüzünüzü her gün, sabah ve akşam hafif bir ürünle temizleyin.
  2. “Yağsız” ve “komedojenik olmayan” etiketli cilt bakım ürünlerini seçin. Bu ürünler gözenekleri tıkamaz ve bu nedenle kırılmaları önleyebilir.
  3. Güneş koruyucu kullanın.  Güneş kremi, kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve diğer hasarlara yol açabilecek güneş hasarını önlemeye yardımcı olur. Akne oluşumunu önlemek için koku veya yağ içermeyen güneş kremleri tercih etmeniz önerilir.
  4. Yağsız, su bazlı makyaj ürünleri seçin.
  5. Makyajla yatmayın. Uyumadan önce yüzü dikkatlice ve iyice temizlemek önemlidir.
  6. Günde birkaç öğün yemek yiyin ve tatlandırıcılar, meyve suları, alkol, hamur işleri, rafine, kızarmış tahıllar, alkolsüz içecekler ve tatlılar gibi glisemik indeksi yüksek gıdalardan kaçının.
  7. Yüksek yoğunluklu fiziksel egzersiz yapın ve stresi azaltın.
  8. Gün içerisinde yüzünüze dokunmayın. Yüzünüze dokunmak cazip gelse de bu hareket ellerinizdeki kir, yağ ve bakterileri cildinize yayabilir. Güneş kremi veya makyaj gibi bir ürünü uygularken sadece yüze dokunmanız ve her zaman ellerin temiz olmasına dikkat etmeniz önerilir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]