BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Vücudunuzda sivilceler neden olur

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Siyah nokta ve sivilceler sadece yüzde görünmez. Bu kopuşların ortaya çıkabileceği birçok başka yer var . Göğüs, boyun, omuzlar, sırt ve üst kollar ve daha pek çok yerde kendini gösterebilir.

Sırt ve vücut sivilceleriyle uğraşıyorsanız, bunun tamamen normal olduğunu ve bolca arkadaşınız olduğunu bilin. Vücut sivilceleri, hem gençler hem de yetişkinler olmak üzere herkesin başına gelebilir.

Vücut sivilcelerine yüzdeki sivilceleri tetikleyen faktörler, yani aşırı aktif yağ bezleri, aşırı ölü deri hücreleri ve sivilceye neden olan bakterilerin çoğalması neden olur.

Akne sivilceleri şu şekilde gelişir: Yağ ve ölü deri hücreleri folikül içinde ya da yaygın olarak gözenek dediğimiz şey içinde sıkışıp kaldığında, bir tıkanıklık oluşturabilir. Bu tıkanıklık siyah nokta haline gelir ve bakteri istila ederse iltihaplı bir sivilceye dönüşebilir.

vücut sivilcelerini iyileştirmeye çalışırken sürtünme kaynaklarından kaçınmaya çalışın. Bunlara sıkı oturan giysiler, çok dar yakalar, sırt çantaları, çanta askıları ve atletik pedler veya teçhizat dahildir. Öğrenciler kitaplarını ağır bir sırt çantası takmak yerine el çantasında taşımak isteyebilirler.

Ter ayrıca vücut sivilcelerini tahriş edebilir. Tahrişi minimize etmek için egzersiz sonrasında en kısa sürede duş alın.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]