BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Uzmanlardan En İyi Saç Bakımı İpuçları

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

  1. Saçınızı Düzenli Olarak Yıkayın

Saçınızı düzenli olarak yıkamak, saç derinizin ve saçınızın kirden ve fazla yağdan arındırılmasını sağlar. Ancak doğru sıklık saç tipinize ve kişisel tercihlerinize bağlıdır . Aşırı kuru saçlarınız varsa , yıkamanızı haftada iki kez ile sınırlayın. Yağlı bir saç derisine sahipseniz , saçınızı birkaç gün yıkamak yardımcı olabilir.

  1. Kimyasal İçermeyen Şampuanlar Kullanın

Saçınıza zarar veren tüm çevresel faktörleri gerçekten kontrol edemezsiniz, ancak kontrol edebileceğiniz şey, kullandığınız şampuanlardır. Şampuanınızdaki kimyasal sayısı ne kadar az olursa saçınız o kadar sağlıklı olur. Saç tipinize uygun nazik şampuanları tercih edin.

Şampuanlardaki sülfatlar ve parabenler sırasıyla köpürmek ve korumak için kullanılır, ancak zamanla cilt tahrişine neden olabilir ve hormonal bozulma riskini artırabilir.

  1. Doğru Koşullandırın

Saç kreminiz, saçın düz ve yönetilebilir olmasını sağlayan bileşenler içerir. Isıyla şekillendirmeden korur. Ancak saç derinize değil, sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Ayrıca, uygulamadan sonra iyice duruladığınızdan emin olun.

  1. Saçınızı Doğal Olarak Kurutun

Aşırı sıcak şekillendirme saç derinize zarar verebilir. Tarz vermeniz gerekiyorsa, bunu önemli olaylarla sınırlandırın. Şampuandan sonra havayla veya havluyla kurutmak en iyi yoldur. Asla ıslak saçla uyumayın veya ıslak saçı taramayın. Bir havluyla sert bir şekilde ovmak saçınızın kütikülüne zarar verebilir.

  1. Saçınızı Düzgün Yağlayın

Yağlama ve masaj gibi şampuan öncesi bakımlar saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirir , kaslarınızı gevşetir, parlaklığı artırır ve saçı besler. Aynı zamanda nem içeriğini geri kazandırır, saç uzamasını sağlar ve kırık uçları onarır. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı, hint yağı ve benzerlerinden seçim yapabilirsiniz. Saçınızda mineral yağ kullanmaktan kaçının.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]