BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

UYUMADAN ÖNCE YAPABİLECEĞİNİZ 8 CİLT BAKIM ÖNERİSİ

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Uyumadan önce, gün içinde cildimizin maruz kaldığı kirleri yok etmek için birkaç adımı takip etmek iyi olur.

  1. Temizleyin:Dermatologlar, makyajı çıkarmanızı ve yüzünüzü ılık sabunlu suyla yıkamanızı önerir. Işıltılı cildin sırrı yüz hijyenidir.
  2. Eksfoliye edin:Haftada bir, hem yüz hem de dudaklar. Yüzünüzü suyla nemlendirin ve bir yemek kaşığı şekeri yukarı doğru dairesel hareketlerle yayın. Dudaklar için de aynısını yapın ve dudakların kenarlarını elektrikli bir fırça ile hafifçe fırçalayın.
  3. Tonlar yukarı: Gözenekleri kapatmaya, sabun kalıntılarını gidermeye ve cildi sonraki hidrasyon için hazırlamaya yardımcı oluyor.
  4. Nemlendirin:Biz uyurken cilt tedavilere daha açıktır, daha geçirgendir, aktif maddeler daha kolay nüfuz eder ve daha kolay emilir. Yüzden tırnağa cildi nemlendirin.
  5. Spor yapın: Fiziksel aktivite vücut ısısını yükselterek gözeneklerin genişlemesine neden olur. Ayrıca kan dolaşımını uyarır ve ciltteki oksijen miktarını artırır. Egzersiz kaslarınızı güçlendirir ve bu cildinizi sıkı ve genç tutar.
  6. Boyun ve dekolteyi unutmayın: Boyun ve dekolte bölgesine özel canlandırıcı bir krem ​​kullanılmasını önerir. Bir istisna dışında: Cilt çok yağlı ve sivilceye meyilli ise gece kremi sürmemelisiniz.
  7. Yüz jimnastiği yapın: Sarkma ve elastikiyet kaybını önlemek için yüz kaslarının da çalıştırılması gerektiğini unutuyoruz. Kaz ayakları, alındaki kırışıklıkları önlemek veya gıdıyı azaltmak için birden fazla egzersiz vardır.
  8. Yüz maskeleri kullanın: Yatmadan önce haftada bir veya iki kez uygulayın. Piyasada cilt tipinize ve elde etmek istediğiniz etkiye (nemlendirme, eksfoliasyon, oksijenlenme…) bağlı olarak çok fazla çeşitlilik var ama bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Cildi yumuşatmak için: bal ile 2 adet ezilmiş bademi karıştırın ve yüze uygulayın; birkaç dakika etki etmesini bekleyin ve soğuk suyla çıkarın. Kırışıklık önleyici: limon suyu ile ezilmiş 2 havuç ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın; 20 dakika yüzünüzde bırakın ve ılık su ile çıkarın.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]