BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Soğuk Havalarda Tırnak Bakımı

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Soğuk ayların vücudunuz için zor olduğuna şüphe yok. Örneğin kışlık gardırobunuza geçmek kadar, tırnak bakım rutininizi güncellemeye her zaman öncelik vermeyebilirsiniz, ancak tırnak etlerinizi korumak için önemli bir çaba sarf etmelisiniz.

Soğuğu iliklerinde hisseden insanlardan olmasanız bile, soğuk, kuru havanın cildinizdeki nemi çekmesine karşı bağışıklığınız yoktur. Ve kışın, dışarısı çok soğukken kırışmış parmaklarınızı güzellik salonuna götürmek zorunda kalabilirsiniz.

Su tırnaklarınız için kötüdür. Gerçekten kötü gibi. Tırnaklarınız suyu emer.  Su emmesi tırnakları aşırı derecede zayıflatır. Ve su kabarcığından kaynaklanan genişleme, oje ile tırnağınız arasındaki bağı kopararak yontmasına neden olur. Duşa girmeden veya suda herhangi bir şey yapmadan önce, tırnaklarınızın üst ve alt kısımlarının taban kat, cila ve son kat ile korunduğundan emin olun.

Tırnaklarınız losyonu sandığınızdan daha çok seviyor. Kuru hava, cildiniz ve saçınız için hemen hemen en kötü unsurdur, ancak aynı zamanda tırnaklarınızı da bozar. Tırnakların soyulmasını ve kırılmasını önlemek için hem tırnaklarınızda hem de tırnak etlerinizde nemi koruyun

Eldivenler tırnak bakımını çok kolaylaştırır. Ellerinizi, arabanızın kapı kolunu yanlış tutmaktan bulaşık yıkarken tırnaklarınızı zayıflatan aşırı neme kadar her türlü şeyden korurlar.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]