BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Siyah Noktadan Nasıl Kurtulunur?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

siyah noktalardan nasıl kurtulacağınızı gerçekten biliyor musunuz?

Siyah nokta nedir?

Ciltte çok fazla yağ olduğunda ve gözenekler tıkandığında lekeler gibi siyah noktalar ortaya çıkar. Gözenek, kir ve ölü deri hücreleriyle tıkandığında, bakteri oluşmaya başlar ve bu, cildinizde görünür bir siyah nokta bırakır, dolayısıyla adı siyah nokta. Siyah nokta genellikle yağlı cilde sahip kişilerde daha yaygındır ve aşırı yağ üretimi, ergenlik döneminden geçerken meydana gelenler gibi vücudunuzdaki hormonal değişikliklerle bağlantılıdır. Siyah noktalar genellikle T bölgenizde (alnınız, burnunuz ve çeneniz) ortaya çıkar çünkü bunlar yüzünüzün en çok yağ üreten (yağ üreten) bezleri içeren bölgeleridir.

 

Her tür sivilceyi yönetmede olduğu gibi, siyah noktaları uzak tutmak için genellikle bir bakım ve önleme planı gereklidir. Yüzünüzü günde iki kez yıkamak, suratınızda ki yağ oranını azaltır ve ölü derilerin suratınızdan arınmasını sağlar. Ayrıca her gün güneş kremi kullandığınızdan emin olmalısınız çünkü güneşe maruz kalmak sivilceyi kötüleştirebilir. Sivilceli bir yüze sahip olanlar yağlı ürünlerden uzak durmalıdırlar.

Cildinizi havalandırın. Sıcak bir duş ile veya sıcak bir suyun buharı yardımıyla suratınızda ki gözenekleri açın. Ardından siyah noktalar üretilmiş maske ve cilt malzemeleri kullanın. Gözenekleriniz açık olduğu zaman daha büyük bir sonuç verecektir. Bu uygulamayı çok fazla uygulamak cildinize zarar verebilir. Belirli aralıklar ile bu işlemi uygulayın. En kısa sürede bir sonuç alacaksınız.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]