BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Sertifikalı Estetisyenler İçin Harika Kariyerler

Cilt bakımında bir kariyer düşünüyorsanız, yazımız hangi işin sizin için mükemmel olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir! Aşağıdaki yazımızda, sertifikalı estetisyenler için harika kariyerler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz!

Reform Estetisyenlik Kursunda cilt bakımı dünyasındaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak birçok eğitim programı var! Her şey gelecekte ne yapmak istediğinize bağlı. Lisanslı bir estetisyen veya usta bir estetisyen olun, sahip olabileceğiniz birçok kariyer var. Bu kariyer seçeneklerinden herhangi biri ilginizi çekiyorsa, estetik eğitimi muhtemelen sizin için bir sonraki adımdır!

FARKLI KARİYER FIRSATLARI İÇİN FARKLI PROGRAMLAR
Reform Estetisyenlik olarak her öğrencinin aklında farklı hedefler olduğunu anlıyoruz! Bu hedefler ne olursa olsun, başarmalarına yardımcı olmak için buradayız! Bu nedenle temel estetik , uzman estetik ve kapsamlı estetik programları sunuyoruz .

Cilt bakımıyla ilgileniyorsanız, şu anda tutkunuzun peşinden koşmaya başlamanın tam zamanı.

Türkiye İstatistikleri Raporu’na göre, cilt bakımı uzmanları için iş görünümü ortalamadan çok daha hızlı olan %11’dir!

Estetik Sertifikası ile takip edebileceğiniz kariyerlerden bazıları şunlardır:

1. GÜZELLİK SALONU ESTETİSYENİ
Bir güzellik salonunda çalışmak isteyen çok sayıda estetisyen olsa da, bu, sahip olabileceğiniz diğer kariyerlerden daha az heyecan verici olduğu anlamına gelmez! Kaplıcalar genellikle çeşitli hizmetleri içerir, bu nedenle okulda aldığınız eğitimlerin çoğunu işinizde kullanabilirsiniz!

Çalıştığınız güzellik salonuna bağlı olarak, aşağıdakiler gibi hizmetler sunuyor olabilirsiniz:

Yüz bakımı
Gelişmiş peeling tedavileri
Kirpikler ve kaşlar
Tırnak bakımı
Ağda
Vücut bakımları
Lazer epilasyon
Gelişmiş modaliteler
Ve dahası!
Estetik konusunda çok tutkuluysanız ve endüstride diğer insanların çalışmasına yardımcı oluyorsanız, bir gün güzellik salonu yöneticisi veya hatta sahibi olmak sizin için de ödüllendirici bir pozisyon olabilir!

2. KİRPİK VE KAŞ UZMANI
Kirpik uzatma veya kirpik ve kaş boyama uzmanı olmak heyecan verici ve tatmin edici bir kariyer olabilir. Kirpik uzatma ve renklendirme çok popüler hale geliyor! Kirpik uzatma ve ipek kirpik, maskara ve kirpiklere harika bir alternatif olabilir. Ve giderek daha fazla insan biraz dolgun ve doğal görünümlü kaşlar istediğinden, kaş renklendirme veya ağda çözüm olabilir!

Kirpik ve kaş sanatçıları, sevdikleri işi yaparak çeşitli  güzellik salonlarında çalışabilirler! Her zaman iyi, profesyonel bir kirpik ve kaş sanatçısı kullanabiliriz. Ancak, onları bulmak daha zordur çünkü artık kirpik prosedürlerini gerçekleştirmek için özel bir lisans taşımanız gerekir. Neyse ki Reform Akademi’de bu eğitimi müfredatımıza dahil ediyoruz, böylece ayrı bir kursa kaydolmak zorunda kalmazsınız.

3. MAKYAJ SANATÇISI
Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarmayı seviyorsanız, makyaj sanatı sizin için mükemmel bir iş olabilir. Her yüz, yeni bir şey yaratmanız için hazır olan farklı bir tuvaldir. Makyaj sanatçıları serbest çalışabilir, bir etkileyici veya ünlü için kişisel sanatçı olabilir veya bir salonda çalışabilir! Kariyer seçenekleri neredeyse sonsuzdur.

4. MEDİKAL ESTETİSYEN
Bu doğru, bir doktorun ofisinde hastalarla çalışmak için tıp fakültesine gitmeniz gerekmez. Tıbbi bir ortamda çalışmak, ameliyat sonrası ve ameliyat öncesi hastalara yardım etmek ve gelişmiş tedaviler kullanmakla ilgileniyorsanız, tıbbi estetisyenlik mesleğini sevebilirsiniz! Dermatologlar, plastik cerrahlar veya tıbbi kaplıcalar ile çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu tür eğitimler estetik programımıza dahildir.

5. EPİLASYON UZMANI
Tıraş olmak zor olabilir! Bu yüzden birçok insan jiletten kaçınmak için epilasyona yöneliyor. Epilasyon uzmanları, çeşitli spa ve salon türlerinde çalışabilir. Çeşitli hizmetlerine ağda ve lazer epilasyon dahil eden çok sayıda salon vardır veya epilasyon konusunda uzmanlaşmış bir işletmede çalışabilirsiniz.

6. GÜZELLİK BLOGGER 
Sosyal medya, günümüzde hizmetlerinizle ilgilenenler için müşteri ve portföy oluşturma konusunda büyük bir mecra! Sosyal medya ve blog yazmak sizin için bir tutkuysa, o zaman bir güzellik blogcusu olmak, takip edebileceğiniz bir şeydir!

İnsanlar sektördeki farklı ipuçları ve püf noktaları, güzellik rutinleri ve kendiniz ve müşterileriniz üzerinde kullanmayı sevdiğiniz ürünler için sizi güvenilir bir kaynak olarak görebilir. Çoğu zaman, yeterince büyük bir takipçi kitlesi oluşturabilirseniz, ürünlerini sosyal medyada temsil etmek ve önermek için markalar ve şirketler tarafından size ödeme yapılabilir!

7. ESTETİK OKULU EĞİTMENİ
Birçok öğrenci, hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara ilham verdiği için öğretmenlerini sever. Ve bazıları için, bu deneyimi başkalarına da sağlamak istediklerine karar verirler. Estetisyenlik eğitmeni olmak, insanların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı sevenler için çok faydalı olabilir!

KARİYERİNİZE HEMEN BAŞLAYIN!
Bu kariyerlerden herhangi biri her zaman hayalini kurduğunuz bir şey mi?

Reform Akademi sizin için doğru yer olabilir.

Hangi programın hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabileceğiyle ilgili sorularınız varsa, kabul ekibimizle iletişime geçin, onlar da tüm sorularınızı yanıtlayabilir! Bize Ulaşın: 0544 274 5410