BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Sağlıklı bir cilt nasıl elde edilir

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Yüzünüzde noktalar fark ederseniz, yalnız olmadığınıza emin olun. İyi haber şu ki, tüm farklı şekil, renk ve dokularda bulunan bu noktaların çoğu tamamen zararsızdır. Bazılarını kolayca sivilce olarak tanımlayabilirsiniz.

İltihaplı sivilceler bunlar, gözeneklerimizdeki bakteriler, ölü deri hücrelerinin aşırı birikmesi ve sivilceye neden olan yağ ile karışmaya başladığında meydana gelir. İltihaplı sivilce genellikle kırmızı, ağrılı, şişkindir. Eğer iltihaplı sivilce geliştirirseniz, ne yaparsanız yapın, lekeyi sıkmaktan kaçının çünkü bu daha fazla kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olabilir. Ayrıcı suratınızda iz kalmasına sebebiyet verir.

 

Bunları engellemek için yağsız cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Cildinizi sürekli olarak sabunla yıkayarak da sürekli olarak cildinizi havalanmasını sağlayın. Bu şekilde ölü derilerin birikmesine engel olmuş olursunuz.

Abur cubur ve yağlı yiyecekler tüketmekten kaçının. Bu ürünler suratınızda ki yağ oranınızı arttırır. İçinde bulunan fazla yağ oranı sebebiyle sivilcelerinizin çıkmasına yol açmaktadır. Mümkün olduğunca az tüketmeye çalışın.

Sağlıklı beslenin. Yediğiniz besinler cildinizin sağlığını büyük oranda etkilemektedirler. Sağlıklı ve parlak bir cilt istiyorsanız eğer yediğiniz besinler bunların en büyük çözümüdür. Besin alışkanlıklarınızı değiştirerek cildinizi daha parlak bir hala getirebilirsiniz.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]