BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Saç Derisi Bakımı

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Kafa derinizi en son ne zaman düşündünüz? Bizim gibiyseniz, muhtemelen saç serumları, yüz maskeleri veya peeling peelingleri uygulayarak saatler harcamaktan çok mutlusunuzdur.

Elbette, kepek veya kalıcı kaşıntılı cilt, şampuanları değiştirmeye veya yeni bir saç kremi denemeye zorlayabilir. Çok sayıda günlük saç probleminin kafa derisinde başladığı bilinmektedir, bu nedenle incelme, cansız veya cansız saçlarla (kuru veya kaşıntılı ciltten bahsetmiyorum bile) mücadele ediyorsanız, rutininizi değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir ve kafa derisi sağlığına dikkat etmeye başlayın.

Saçınızı çok sık yıkamayın. Saç derinizdeki cilt çok hassastır, bu nedenle yağ bezleriniz, dokunun üst katmanlarını korumak ve beslemek için düzenli bir doğal yağ akışı pompalar. Ne yazık ki, birçok modern şampuan, bu doğal yağları yok eden ve saç derinizin hassas cildini dış etkenlere maruz bırakan sert yüzey aktif maddelerle doludur.

Diyetiniz ayrıca kafa derisi sağlığı üzerinde oldukça derin bir etkiye sahip olabilir. Cildinizin geri kalanı gibi, başınızın üstündeki hassas doku da kendine ait karmaşık bir ekosisteme sahiptir ve sağlıklı kalabilmek için çok çeşitli vitaminler, mineraller ve amino asitler gerektirir. A, B, C ve K vitaminleri en önemli örneklerden bazılarıdır.

Saç deriniz özenle tedavi edilmesi gereken hassas bir ekosistemdir. Çok fazla yıkamak kaçınılmaz olarak tüm bu güzel doğal yağları yok edecektir, ancak çok az yıkamak kir ve kiri gözeneklerinizi tıkayabilir. Özellikle açık havada çok fazla zaman harcıyorsanız, havadaki kirletici maddelere ve diğer kimyasal maddelere maruz kalacaksınız. Bu yüzden arındırıcı bir şampuan kullanın.

Masajlar, kafa derisi sağlığınızı artırmanın harika bir yoludur. Basit bir parmak masajı bile kafa derinizin hassas dokularındaki kan akışını artırabilir ve daha fazla kan, hücrelerinize oksijen ve çok önemli vitaminler de dahil olmak üzere daha fazla besinin taşınması anlamına gelir. Saç derinize masaj yapın

[/el_text_html][/el_column][/el_row]