BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Saç Büyümesini Artırmanın En İyi 3 Yolu

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Saçınızın daha hızlı uzaması için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Herhangi bir ürün yardımcı oluyor mu? Diyet değişiklikleri büyümeyi hızlandırabilir mi? Peki ya ilaçlar veya tedaviler?

Bu yazıda, bu soruları yanıtlamaya yardımcı olacağız. Ayrıca saç uzamasını nelerin etkileyebileceğine ve saçınızın uzamasını iyileştirmek için atabileceğiniz adımlara daha yakından bakacağız.

Saçınızın uzamasına ne yardımcı olabilir?

Genetik, sağlıklı saç büyümesini sürdürmede rol oynasa da, başka birkaç faktör de devreye girer.

Anında uzamaya neden olacak sihirli bir iksir veya çare olmamasına rağmen, saçınızın uzamasına yardımcı olmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

1.Kısıtlayıcı diyet yapmaktan kaçının

İnsanların diyet yaparken yaptığı en büyük yanlışlardan biri de sağlıksız şekilde diyet yapmaktır. Diyet yaparken vücudunuzun ihtiyacı olan protein veya vitaminlerden uzak kalmayın. Sağlıksız şekilde gerçekleştirilen diyetler de, saç dökülmesinin meydana gelmesi kaçınılmazdır.

2. Kafein içeren ürünleri deneyin

Hepimiz kafeinin size enerji artışı sağlayabileceğini biliyoruz, ancak bir 2014’de yapılan bir çalışmada, saçınızda da büyümeyi teşvik edici etkilere sahip olabileceğini buldu.

Araştırmaya göre kafein, hem erkeklerde hem de kadınlarda moleküler, hücresel ve organ seviyelerinde yeni saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilir.

3. Besin profilinizi güçlendirin

Spesifik vitaminler, mineraller ve yağ asitleri genel sağlığınız için özellikle önemlidir ve ayrıca vücudunuza saç büyümesi için gereken enerjiyi sağlamada önemli bir rol oynar.

 

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]