BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Protez Tırnak Kursuna Katılanlar Neler Yapabilir

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Kadınların en çok önem verdiği konuların başında tırnak gelir. Güzel bir tırnak kadının bakımlı olduğu izlenimi verir ve kişinin öz güveninin artmasını sağlar. Manikür ve pedikür hizmetlerine harcanan miktar her geçen gün artıyor. Çalışma hayatına daha aktif katılan kadınlar, bakımlarını profesyoneller ellere bırakıyor. Tırnak bakımı uzmanları, tırnak işlerinde uzman kişilerdir. Ayak tırnaklarını, protez tırnakları ve çok daha fazla alanda hizmet verebilirler. Bir kişinin tırnak konusunda uzman olması kendi çabasından bağımsızdır. Kişinin protez tırnak kursu katılımı sağlayarak sertifika alması gereklidir. Kursiyerler eğitimlerini tamamladıklarında iyi görünmek isteyen insanlar için mükemmel sonuçlar elde ederler.

Profesyonellik Önemli

Protez tırnak uzmanları işlerini referanslar üzerine kurarlar ve hizmet ettikleri müşteriler profesyonellik, temizlik ve detaylara gösterilen özen sayesinde tekrar tekrar gelirler. Güçlü müşteri ilişkileri geliştirmek, herhangi protez tırnak uzmanının işinin kalbidir ve müşteriyi elde tutmak hayatta kalmanın anahtarıdır.

Protez Tırnak Uzmanlarının Görev ve Sorumlulukları

Bir manikürcünün hayatındaki bir gün genellikle müşterilerin ellerini ve ayaklarını yatıştırıcı yağlar ve losyonlarla masaj yapmak; tırnak etlerini kesme; tırnakların parlatılması, protez tırnaklar, cilalar ve tırnak sanatının uygulanması ile geçer. protez tırnak kursu katılımcıya sadece tırnağın takılıp çıkarılması hakkında bilgi vermez, tırnak ve tırnak eti bakımının nasıl yapılacağını da gösterir. Böylelikle kursiyerler, eğitimlerini tamamladıklarında meslek sahibi olurlar. Birçok manikürcü ve pedikürcü, sıcak taş masajları ve parafin kaplamaları gibi teknikler de dahil olmak üzere müşterileri için lüks SPA terapileri sunmaktadır.

Kursu Tamamlayanlar Neler Öğrenir?

Son yıllarda popülerliği iyice artan protez tırnak kursu tamamlayanlar, oje çıkarma ellerin, ayakların ve pürüzlü cildin peeling ile iyileştirilmesi, tırnakların temizlenmesi ve düzeltilmesi, tırnak ve cilt bakım ürünlerinin tanıtımı ve satışı, protez tırnak takımı, bakımı ve çıkarması gibi görevleri yerine getirebilir. Kursiyer, eğitim sonunda bir güzellik merkezinde çalışabilir. Kişi, dilerse kendi tırnak bakım merkezini açabilir. Kusursuz müşteri memnuniyeti sağlaması için kursiyerin eğitimini tamamladıktan sonra temizlik araç ve gereçlerini içeren en yüksek temizlik standartlarına uymak, pazarlama ve işlerini kurmak için çalışmak, bir ekip ortamının ve iş arkadaşlarıyla sık sık etkileşime girmesi gerekir.

Başarılı Olmanın Anahtarı

Tırnak bakım hizmetlerinde başarılı olmanın anahtarı kişinin mahareti kadar sosyal ilişkilerini de ilgilendirir. Sektörde başarılı olmak istiyorsanız müşteri hizmetleri odaklı ve arkadaş canlısı olun, mükemmel iletişim ve kişilerarası becerilere sahip olun, organize ve düzenli olun, çoklu görev yapabilin, esnek ve işbirlikçi olun, yüksek enerji seviyesine sahip olun. İnsanları daha bakımlı hale getireceğiniz için önce kendinizin bakımlı ve profesyonel görünümlü olması gereklidir. İşlemler sırasında hızlı olun ve iyi zaman geçirin. Hızlı olurken işinizi yarım yapmak yerine tam kapsamlı hizmet sunmaya özen gösterin. Memnun olan her müşteri sonraki gelişinde başka bir müşteri getirebilir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]