BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Protez Tırnak Hakkında Yanlış Bilinenler

Protez tırnaklar öncelikli olarak, çeşitli nedenler ile sağlıklı görünüşünü yitirmiş tırnaklara uygulanmalıdır ve bu uygulamayı da muhakkak profesyoneller yapmalıdır.( MEB onaylı bir Estetisyenlik kursu bünyesinde Protez tırnak eğitimi almış kişiler)

Her kadının ellerini güzel göstermesi için ön plana çıkardığı zarafetinin göstergesi olan tırnakların, uzatılması ve bakımı çok meşakkatli ve uzun bir süreçtir. Bu nedenle sağlığını yitirmiş ve veya istenilen görsel bütünlüğü sağlayamayan tırnaklar için protez tırnak kullanımı yaygındır. Kullanmak isteyen ama çekincesi olan okuyucularımız için kısa başlıklarda Protez tırnak ları inceledik.

Protez tırnak nedir. ; Protez tırnak sağlıklı yapısını yitirmiş tırnakların, tekrardan sağlığına kavuşabilmesi için gereken süreç içinde, el güzelliğini destekleyen yapay uzuvlar dır.

Protez tırnak sağlıklı mıdır? Her müdahale gibi protez tırnak operasyonu da doğru eğitimi almış kişiler tarafından yapıldığı zaman etkili ve sağlıklı olacaktır. (Bunun için muhakkak MEB onaylı güzellik kursu bitirmiş sertifikalı protez tırnak eğitimi almış kişiler tarafından yapılmalıdır.)

Protez tırnak tırnağın hava almasını engeller mi?; Öncelikle tırnaklara uygulanan ojelerin de aslında hava geçirmediğini

belirtelim. Doğru uygulama ile protez tırnaklar, tırnak yapısına zarar vermeden tırnak altı kılcal damarların beslendiği noktalara dikkat edilerek yapılır.

Protez tırnak çıkarılabilir mi? Doğru müdahale ile çıkarılabilir. fakat; protez tırnak sonrası muhakkak uygun bakımlar ile tırnağın gözetim altında olması gerekir. çünkü; protez tırnak bakımı ile gerçek tırnak bakımı arasında önemli püf noktalar bulunmaktadır.

Protez tırnak sonrası Tırnak incelir mi? Çıkartma işlemi uzmanlar tarafından yapılmış ise bu efekt çok az olacaktır. Fakat unutmayın ki tırnak sürekli kendi

sini yeniler, sağlıklı bir bakım ile düzgün bir görünüme ulaşabilirsiniz

Protez tırnakları güzelliğinizin bir parçası olarak kullanmanız önemlidir fakat bu noktada dikkat edeceğiniz önemli hususlardan biri ise; dermatolojik tedavi gerektiren bir hastalığınız var ise protez tırnak kullanımından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Daha detaylı bilgi almak için dermotoloğunuza veya Protez tırnak kursu na katılmış uzman eğitimler almış bir Güzellik uzmanına danışmanınızı öneririz.