BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Estetisyen Olmanın Avantajları

Birbiriyle ilişkili birçok farklı iş kolunu içine alan güzellik sektörü sayesinde bakımlı olabiliyor ve aynalara baktığımızda kendimizi daha iyi hissedebiliyoruz. Elbette estetik kaygılarımız ve güzelleşme çabamız yeni bir durum değil. Bu, tarih boyunca var olmuş ve gelişmeye devam etmiş bir alan. Bu alanla ilgilen girişimciler için ise geniş kapsamlı fırsatlar mevcut.

Estetisyenlik kadın için en iyi mesleklerden biridir, çünkü bir kadın daima güzel, bakımlı, alımlı olmak ister. Bunun içinde kişisel bakımına bir erkeğe göre oldukça zaman ve bütçe ayırır. Birey ergenlikten itibaren fiziksel özelliklerini keşfetmeye ve beğenilen yönlerini ön plana çıkaracak bakımları tercih etmeye başlar. Bunlara örnek; makyaj, kuaför, kişisel temizlik, spor ve bakım salonları gibi.

  • Gelecek vaat eden, iş garantili bir meslektir.
  • Güzellik ve bakım sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip edebilir
  • Bilgi kargaşasından kurtulup kendi tarzını bulur ve estetik görüş için bilinçli bir birey olur
  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan halk eğitim merkezlerinde, mesleki eğitim merkezlerinde, meslek liselerinde eğitmen olarak görev alabilir.
  • Meslek elemanlarının, güzellik salonlarında, kuaför salonlarında, cilt bakım salonlarında, mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, büyük otellerde, kozmetik sanayinde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan işyerlerinde çalışma olanakları vardır.
  • Meslek elemanları kendi işyerlerini açabilirler

Düşük yatırım maliyeti, sermayenin hızlı geri dönüşümü vardır, yüksek gelir ve düşük risk olan bir sektördür. Kısacası hizmet sektörü olduğundan daima kazancı diğer ticaret yöntemlerine göre daha karlıdır.

Estetisyenlik ve “Estetisyenlik Kursu”muz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.