BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Oje Rengini Seçmek

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Piyasada bulunan sayısız renk ile kendinize uygun oje rengini seçmek kolay değildir. Cilt tonunuz, kişiliğiniz, tırnak şekliniz, stiliniz, makyajınız vb. gibi dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Oje alırken özellikle oje rengine önem veren kadınlar, doğru renk tonlarını seçmek için daha fazla zaman harcarlar.

Oje ve makyajınızın rengi gününüzü güzelleştirebilir veya bozabilir. İnsanlar size bakmalı ve bu nedenle doğru rengi seçmeli. Renk modası geçmiş görünmemelidir. Oje renginizi seçerken çok yapışkan veya gösterişli görünmekten kaçının. Makyajınız ve tırnak renginiz bu dengeye sahip olmalıdır.

Doğru rengi nasıl seçeceğinizi biliyorsanız, tırnak renginizi makyajınızla eşleştirebilirsiniz. Örneğin, koyu bir makyajınız varsa, tırnaklarınızı daha koyu bir oje tonuyla boyayın. Benzer ruj rengiyle eşleştirin.

Tırnak renginizin ten renginizle uyumlu olması önemlidir. Cilt tipinize ve ten renginize bağlı olarak birkaç renk uyuşmayabilir veya soluk görünebilir. Açık ten rengine sahipseniz, daha açık bir oje tonu seçin. Kırmızı dışında çok koyu renklerden kaçının. Mor, kırmızı, pastel tonları, turuncu ve şeftaliyi düşünebilirsiniz.

Esmer bir cilt tonunuz varsa teniniz için koyu tonları kullanın çünkü en iyi görüneceksiniz. Pastel veya açık tonlardan kaçının çünkü koyu ten renginizle kaybolur. Koyu kırmızı, neon, pembe, koyu kobalt tonları, bej ve krem ​​düşünebilirsiniz.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]