BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Neden Protez Tırnak

Protez tırnağın birden fazla kullanım yeri bulunmaktadır. Sağlık açısından kullanmak zorunda kalabilirsiniz, çok yoğunsunuzdur ve tırnaklarınıza yeterli bakımı sağlayamıyor olabilirsiniz veya daha güzel bir görünüme sahip olmak için kullanılabilir. Takma tırnaklar her gün sizi uğraştırırken protez tırnaklar 6 aya kadar sizi uğraştırmaz.

 

PROTEZ TIRNAK KULLANIMI?

Protez tırnak tamamen doğal görünümlü olduğu için fazlalık hissiyatı vermez ve oje kullanımı da yapılabilmektedir. Hatta ojeleriniz gerçek tırnaktaki ojeye göre daha kalıcı olmaktadır. Uzunluğu isteğe göre ayarlanabilmektedir. Şampuan sabun gibi temizlik malzemelerinden etkilenmemektedir. Protez tırnakların kesinlikle kimyasal maddelerle temas etmemesi gerekmektedir.

 

PROTEZ TIRNAK ÇEŞİTLERİ?

Üç ana türe ayrılırlar: İkisi güzellik, bakım için yaptırılan Jel ve Akrilik diğeri ise kırılan tırnaklar veya yarısı olmayan tırnaklar için yapılan İpek (dipping) tırnaktır.

Akrilik : En çok tercih edilenlerdendir. Evde kendinizde malzemeleriniz olduğu taktirde yapabilirsiniz. Toz akrilik ve lipit kullanılmaktadır. İşlem yapılırken tırnak diplerinden mesafe bırakılarak yapılmalıdır aksi taktirde hava alıp düşebilir.

Jel tırnağa göre daha serttir ve kırılması biraz daha zordur fakat kalın tabanlı olup doğal tırnağa göre biraz uzak kalır.

 

Jel : Doğal tırnağa en yakın olan jel tırnaklardır. Su ile her temasında sertliğini kaybeder. Jel tırnağın amacı doğal tırnağınızı sertleştirip kırılganlığını yitirmektir. Akrilik tırnağa nazaran istediğiniz incelikte jeli sürüp protez tırnağınızı oluşturabilirsiniz.

Yapılış olarak Akrilik tırnak ile Jel tırnak birbirlerine benzemektedir.