BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Manikür Pedikür Nedir

Manikür, bir müşterinin ellerinin bakımı, pedikür ise bir müşterinin ayaklarının bakımı anlamına gelir. Buna cilt bakımı, tırnak bakımı ve çeşitli tercihlere göre özelleştirilebilen yapay tırnak iyileştirmeleri dahildir. Manikür veya pedikür yaptırmanın iki ana nedenine daha derinlemesine bakalım.

Profesyonel bir manikürcüden randevu almanın temel nedeni tırnaklarınızın görünümünü değiştirmek, geliştirmek veya korumaktır. El ve / veya ayak tırnaklarınızın estetiğini kişiselleştirmek söz konusu olduğunda birçok farklı seçenek vardır. İşte, manikürünüzün veya pedikürünüzün estetik yönlerinden bazıları, tam olarak istediğiniz özelliklere göre özelleştirebilirsiniz.

Renk

Tırnaklarınızı cilalamak için seçtiğiniz oje rengi / renkleri, manikür veya pedikürünüzün nasıl göründüğünde büyük rol oynar. Mevcut ojenin tonları ve renkleri neredeyse sonsuzdur, böylece tırnak rengi seçeneklerinizin ne kadar parlak, koyu, parlak veya ışıltılı olmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Uzunluk

Manikür veya pedikürün bu estetik yönü hem doğal hem de yapay tırnaklar için oldukça farklılık gösterir. Tırnaklarınızı ne kadar süre takmayı seçeceğiniz, ellerinizin / ayaklarınızın boyutu, parmaklarınızın / ayak parmaklarınızın uzunluğu ve doğal tırnaklarınızın sağlığı ve boyutu gibi birkaç şeye bağlıdır. Tırnak uzunluğundaki en önemli faktör ise kendi kişisel tercihinizdir.

Şekil

Benzersiz veya çeşitli tırnak şekli, pedikürlerden çok manikürlerin bir özelliğidir. Tırnaklarınızı nasıl şekillendireceğiniz konusunda birkaç farklı seçenek vardır. Yuvarlak uçlar, sivri uçlar ve küt veya kare uçlar, talep edilen en yaygın tırnak şekilleri arasındadır. Doğal tırnaklar, sağlıklı ve uzayacak, kesilecek ve törpülenebilecek kadar güçlü ise şekillendirilebilir. Bununla birlikte, yapay tırnaklar genellikle dramatik şekillendirme seçenekleri için daha iyidir.

Yapmanın faydaları:
Pedikür sadece bir güzellik bakımı değildir ve tırnak bozukluklarını ve hastalıklarını önlemek için önemlidir. Aynı tedavi el tırnaklarınız  gibi ayak tırnakları için de geçerlidir, ancak pedikür yapılırken, ölü hücrelerin birikmesini önlemek için ayakların tabanı bir süngertaşı ile ovulur.

Kapılarını açan manikür pedikür kursu uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Dersler az kişilikli sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Katılım için bir ön başvuru kaydı doldurmak gerekmektedir. “www.reformestetisyenlik.com” adresinden bizlere ulaşarak eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.