BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Makyaj sebebiyle gözleri dolanlara öneriler

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Makyaj ürünleri sebebiyle pek çok kişide bu durum söz konusu olabiliyor. Peki bu durumun çözümü nedir?

Vegan makyaj ürünleri kullanmayı deneyin!

Vegan makyaj ürünlerinde herhangi bir kimyasal madde kullanılmamaktadır. Doğal ürünlerle elde edilen bu makyaj malzemeleri hem cildinize zarar vermez hem de durumunuza karşı bir çözüm olabilir.

 

Kokular ve boyalar özellikle hassas gözleri rahatsız edebilir. Makyaj yapmadan önce göz damlası uygulayın. Gözlerinizle herhangi bir temas gerçekleşmeden önleminizi alın.

Fırçalarınızın temiz olduğundan ve makyajınızın süresinin dolmadığından emin olun. Uzmanlar 3 ayda bir olmak üzere fırçalarınızı değiştirmenizi öneriyor. Fırçalarınızı işlemi uyguladıktan sonra iyice temizleyin ve arındırın. Ayrıca makyaj fırçalarınızı sadece siz kullanın. Gelebilecek enfeksiyonlardan kendinizi koruyun.

Kirpikler ile göz kapağı arasındaki iç bölgeye eyeliner uygulamak, sulanan gözleri daha da kötüleştirebilir. Bu işleminize bir süre ara verin veya kullandığınız ürünü değiştirin.

 

Tipik olarak pudra, uzun süre kalıcı makyaj yapmak için gerekli olan şeydir, ancak gözleriniz doluyorsa  bu mantıksızdır. Pudranın oluşturduğu hafif tozlar gözlerinizin dolmasına sebebiyettir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]