BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

M.E.B Onaylı Estetisyenlik Kursu

Kadınlara yeni bir meslek ve kariyer imkanı sunan kursların tamamı Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. Telefon ve internet kullanılarak fiyatları ve derslerin işleyişi hakkında genel bilgiler alınabilir. Kayıt yaptırmak için şubeye gidilebilir ya da online başvuru formu doldurulabilir. Alanında deneyimli ve sertifikalı uzmanların verdiği derslerin başında estetisyenlik kursu yer alıyor. Diğer seçenekler için kurs katalogları incelenebilir ve seçim bu doğrultuda yapılabilir.

İlk Seçenekler: Profesyonel Makyaj Kursu

Kadınların meslek seçimlerinde değerlendirebilecekleri ilk alan estetisyenlik kursu adı ile lanse ediliyor. Türkiye’de ve dünya genelinde yaygın olan makyaj tekniklerinin tamamı uygulamalı olarak gösterilmektedir. Bu derslerde deneme amaçlı kullanılan tüm kozmetik malzemeleri onaylı ve kalitelidir. Son yılların en moda estetik hizmeti olan profesyonel makyaj öğrenildiği takdirde sayısız iş seçeneklerini de beraberinde getirmektedir. Bu kurslardan alınan sertifikalar iş görüşmelerinde değerlendirilmeye açıktır. Kuaför ve güzellik merkezlerinde profesyonel makyaj uzmanı olarak işe başlanmaktadır.

Ders içeriklerinde başta gelin makyajı olmak üzere birçok konu, derslere bölünerek aktarılıyor. Sahne ve şov makyajı da öğretilen diğer dersler arasındadır. Bu sayede film ve dizi setlerinde ve diğer görsel sanat alanlarında da işe girmek mümkün olmaktadır. Gece ve gündüz makyajları da tüm detaylarına kadar öğretilmektedir. Kursiyerler makyaj öncesi hazırlık aşamasından modlajma tekniklerine kadar birçok mesleği bilgiyi bu kurslarda öğreniyorlar. Ek olarak makyaj temizleme, yüz ölçüleri ve takma kirpik gibi alanlarda da bilgi sahibi olmak isteyenler bu kurslara kayıt yaptırabilir.

Saç Simülasyonu Eğitimi

Gölgeleme teknikleri ile birlikte sıklıkla talep edilen estetisyenlik kursu de bu kursların bir diğer seçeneği olarak sunuluyor. Bu iş için özel üretim cihazların kullanımı kursiyerlere detaylı ve uygulamalı olarak aktarılıyor. Öncelikle verilen bilgiler teorik olup dersin iyice anlaşılmasına yaramaktadır. Daha sonrasında teoriden pratiğe geçişte uzman eğitmenler tarafından gösterilen detaylar tatbik edilmektedir. Diğer derslerde olduğu gibi bu kursların ortamı da hijyen kurallarına tamamen uygundur. Kişiler gönül rahatlığıyla burada yer alan makineleri ve cihazları kullanabilirler. Ders saatleri ise sabah ve akşam olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çalışan kişiler akşam vakitlerindeki derslere katılım gösterebilir.

Bir Diğer Seçenek: Kozmetik Satışı Kursu

Kursiyerlere tüm makyaj malzemeleri ve markalarının hakkında detaylı bilgiler verildiği kozmetik satış kursları da mevcuttur. Bu derslerin sonunda öğrencilerin her biri sınava girmektedir. Sınavı başarıyla tamamlayanlara belge veriliyor. Bu belge de kursun kendisi gibi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Belge öz geçmişe eklenerek çeşitli güzellik merkezlerinin ve kozmetik firmalarının iş ilanlarına gönderilebilir.

Ipl Epilasyon Kursu ve Katılım Şartları

18 yaşını doldurmuş ve bu alana meraklı olan herkes estetisyenlik kursu seçeneklerini değerlendirebilir. Kişiye özel sunulan eğitimler sayısı az tutulan, özel dersliklerde verilmektedir. Toplam süresi 1 ay olan bu kurslar özellikle yeni bir meslekte kariyer yapmak isteyen kadınlar için tercih sebebi olarak görülüyor.