BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Limon faydalı mı?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Limonlarda göründüğünden daha fazla besin ve vitamin bulunmaktadır. Bu meyve, en sevdiğiniz yemeklerden bazılarıyla iyi bir şekilde eşleşebilir, ancak aynı zamanda inanılmaz sağlık yararları da sunar. Limonlar besinlerle doludur, kilo vermeyi teşvik eder ve hatta böbrek taşı önleme ve kanser tedavisi ile bağlantılıdır.

Limonlar, vücudunuza destek sağlayabilecek birçok vitamin ve besin içerir:

  • C Vitamini : Limonlar, bağışıklığı destekleyen, enfeksiyonla savaşan, yaraları iyileştiren ve daha fazlasını sağlayan iyi bir C Vitamini kaynağıdır
  • Kalsiyum : Limonlar kas fonksiyonu, hormon salgısı, damar kasılması ve daha fazlası için önemli olan kalsiyum içerir .
  • Potasyum : Limonlarda, kasların ve sinirlerin düzgün çalışmasına yardımcı olan potasyum bulunur.
  • Folat : Limonda da bulunan folat, spinal doğum kusurlarına karşı savaşır ve kırmızı kan hücresi oluşumuna yardımcı olur.

Meyvenin ayrıca saç derisine uygulandığında kepekten kurtulmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir. Güzellik bakımında önemli bir rol oynar.

Cildi temizlemeye yardımcı olur

Limonlar, reçetesiz satılan birçok sivilce ilacı gibi doğal antibakteriyel özelliklere ve alfa hidroksil asitlere sahiptir  . Parlatabilir, pul pul dökebilir ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olabilirler.

Limondaki C Vitamini ayrıca cildinize bir başka destek olan kolajen sentezini de destekler.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]