BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kirpiklerinizi Sağlığı

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Kirpiklerinizin sadece iyi görünmekten çok daha büyük bir amacı var.

Gözlerimizi toz gibi küçük parçacıkların girip onlara zarar vermesinden korurlar ve tıpkı kafamızdaki saçlar gibi kirpiklerimiz de döngüler halinde dökülür ve yeniden uzar

 

Her gün maskara kullanmak kirpiklerinizi çok büyük zarar verir. Kirpikleriniz güçsüzleşir ve her geçen gün daha fazla dökülmeye başlar. Mümkün olduğunca maskara kullanmaktan kaçının. Ayrıca maskara ile uyumak sadece kirpiklerinize zarar vermekle kalmaz, uykunuzda bilinçsizce gözlerinizi ovmak veya kaşımak da alışılmadık bir durum değildir. Ve eğer rimel sürdüyseniz, bu kirpikler kırılmaya çok daha yatkındır.

Kirpiklerinizi Nemli Tutun, kuru kirpikler çok daha hızlı dökülme eğilimindedir. Bu sebepten dolayı kirpiklerinizi kuru tutmayın.

Maskaranızı Akıllıca Seçin, mümkün olduğunda su geçirmez maskarayı tercih edin.

Maskara Sürdükten Sonra Asla Kirpik Kıvırıcı Kullanmayın, yukarıda bahsettiğimiz gibi, maskara kirpiklerinizi sertleştirir ve doğal kirpiklerinize yapışarak ve sertleşerek kırılmaya inanılmaz derecede yatkın hale getirir, bu nedenle rimel uyguladıktan sonra kirpik kıvırıcı ile onları almak sadece bir felakettir!

[/el_text_html][/el_column][/el_row]