BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kirpik Bakım Uzmanı Nasıl Olunur?

İstanbul’da nasıl kirpik bakım uzmanı olunur hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Reform Akademi, Kirpik bakımı uzmanı programını bir kez daha sunacak . Esnek programlar, uygun ücretler ve küresel kariyer fırsatları, kirpik teknolojisi uzmanı olmanın son yıllarda bu kadar aranan bir kariyer haline gelmesinin nedenlerinden sadece birkaçı.

Kirpik teknisyeni olarak bir kariyerin sizin için uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Giderek daha popüler hale gelen bu kariyer ve İstanbul’da kirpik bakım uzmanı olma süreciyle ilgili en sık sorulan soruların bazılarının yanıtlarını alın.

Kirpik bakım uzmanı nedir?
Bir kirpik bakım uzmanı , kişinin kirpik uygulamaları kirpikleri dolgun ve daha uzun görünmesi için yarı kalıcı uygulamalarda yetkilidir lisanslı güzellik profesyonelidir. Uygulamalar, doğal, daha dolgun bir görünüm elde etmek için işlem mevcut kirpiklere tek tek uygulanır.

Kirpik uzmanları ne kadar kazanıyor?
Bu yola ilgi duyan birçok öğrenci , uzmanlar için ortalama kirpik bakım gelirini merak ediyor . Ortalama olarak, kirpik bakım uzmanları yılda 42.000 dolar kazanıyor , ancak bu rakam nerede ve ne kadar süre çalıştığınıza bağlı olarak değişebilir. Tam zamanlı kirpik teknisyenleri, saatlik ücretlerde 20 ila 25 dolar arasında bir ücret alabilir.

Kirpik uzatma uzman programı ne kadar sürer?
Güzellik okulundaki bir programın ortalama uzunluğu 320 saatlik bir kirpik uzmanlığı kursudur. Güzellik Okullarında, 320 saatlik programımız, kirpik bakım dünyasında uzman olmak için bilmeniz gereken her şeyi kapsar:

Teorik ve temel beceriler (ilk yardım, düzenlemeler vb.)
Sterilizasyon, sanitasyon ve bakteriyoloji uygulamaları
Kirpik bakım uygulaması, tarihçesi ve prosedürleri
Sektördeki geçmiş ve güncel trendler
Salon işletme bilgisi
Bu program ayrıca eğitim deneyiminizi olabildiğince etkileşimli ve ilgi çekici hale getirmek için geziler, konuk konuşmacılar, sesli ve görsel yardımcılar ve diğer yöntemleri içerir.

İstanbulda kirpik bakım uzmanı nasıl olunur

Kirpik bakım uzmanı olmak için gerekenler ,  Reform Akademi tarafından belirlenir. Web sitelerine göre, kirpik bakım uzmanı lisansınızı almak için bakanlık gereksinimleri şunlardır :

Eğitim gereksinimleri

Güzellik okulu eğitimi
Tüm başvuru sahipleri, MEB onaylı bir kirpik uzatma programı sağlayan lisanslı bir güzellik okuluna kaydolmalıdır. Lisans almaya hak kazanmak için 320 saatlik kirpik bakım programını tamamlamanız gerekir. Reform Akademi lisansını almak isteyen öğrenciler için İstanbul’da birinci sınıf bir kirpik uzmanlığı kursu sunar .

Artık İstanbul’da nasıl kirpik uzmanı olunacağı hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, güzellik endüstrisindeki kariyerinize hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz!

Reform Akademi’de kaliteli kirpik eğitimi için Estetisyenlik kariyer seçenekleri de dahil olmak üzere diğer programlarıyla ilgili sorularınız için daha fazla bilgi için 0212 213 4070 – 0544 274 54107’yi arayın.