BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kaş doldurulurken yapılan hatalar nedir

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Saç renginizden daha açık bir renk olan kaş ürünlerini kullanmanızı önerir. Çok koyu bir ton kullanmak, makyajınızın doğal ve zahmetsiz yerine sert veya belirgin görünmesine neden olabilir. Bu da suratınız için iyi bir görünüm elde etmenizi engeller.

Kaşınızın altına bir vurgu eklemek, göz bölgenizi daha da açığa çıkarmak istiyorsanız kaşlarınıza vurgu eklemek kolay bir yoludur, ancak yanlış renk veya dokunuş uygulamak kaşlarınız göze batmasını sağlar. Bu yüzden vurgu esnasında sert çizgiler değil de hafif dokunuşlar kullanarak yapmanız önerilir.

Kaşlarınıza bu uygulamayı yaparken kullandığınız ürünler ve fırçalar çok önemlidir. Eğer kullandığınız fırçayı pek çok farklı işlemde kullanıyorsanız kaşlarınız kötü gözükmesine sebep verir. Fırçanın üstünde kalan renkler istediğiniz tonu yakalamanıza engeldir. Bu yüzden kaşlarınıza özel fırçalar kullanmanız önerilir.

Kaşlarınızı doldururken yapılan diğer hatalardan bir tanesi ise kaşınızı yönüne göre doldurmuyor oluşunuzdur. Kaşlarınızın da boşluk olan yerlere göre değil, şekline göre doldurma sağlamanız gerektir. Renk tonunu bu şekilde yakalamanız daha olasıdır.

Kaşlarınızın mükemmel gözükmesine gerek yok. Kaşlarınızı doğal duruşu bazen en güzel seçeneklerinizden bir tanesidir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]