BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kalıcı Makyajın Püf Noktaları

Kadınlar her zaman kendini güzel ve güçlü görmek ister. Bu nedenle makyaj onlar için vazgeçilmezdir. Fakat yoğun bir iş temposunda çalışan bayanlar için makyaj yapmak büyük bir eziyete dönüşebilir. Bu noktada bayanlar soluğu güzellik merkezlerinde kalıcı makyaj uygulaması yaptırmada alırlar. Peki, nedir bu kalıcı makyaj? Kalıcı makyaj, bitkisel kaynaklı organik boyaların bir iğne yardımıyla deri yüzeyinin hemen altına aşılanması yöntemi ile yapılır. Kalıcı makyajın, kalıcılık süresi 1 ile 3 yıl arasında değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik; kişinin cilt yapısına, yaşına, yaşadığı çevreye ve işlemi yaptırdığı uzmana bağlıdır. Kalıcı makyajın uygulandığı bölgeler genellikle kaş, dudak ve gözdür. Fakat olası bir rahatsızlıktan dolayı kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri gibi sorunlara sahip olanlar için de uygulanır. Biz de size aşağıdaki yazımızda kalıcı makyajın genel kabul görmüş yapıldığı bölgeler hakkından kısa bir bilgi verdik.

 

Kaş İçin Kalıcı Makyaj

Kaş için;

Kalıcı makyajda, ilk olarak saç ve ten rengine uygun olan renk pigmenti belirlenerek en doğal görüntüye ulaşmak amaçlanır. Belirlenen renk pigmentinden sonra işlemin yapılacağı kalem ve ucundaki iğnesi ile kaşların çıkış yönünden başlayarak son uzama noktasına kadar düzgün bir şekilde uygulanır. İlk uygulamadan iki hafta sonra ise istenilen renk olduysa rengin üstünden geçerek kalıcılığı sabitlenir. Daha sonra da işlemi yapan uzman tarafından verilen iki hafta uygulanır.

 

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudak için;

Kalıcı makyaj uygulamasında, dudak çizgisinden başlayarak iç kısımlara doğru devam eden bir uygulamadır. Bu işlem aynı zamanda dudağa dolgunlukta kazandırır.

 

Göz İçin Kalıcı Makyaj

Göz için;

Kalıcı Makyaj uygulamasında ise genellikle eyeliner makyaj uygulaması yapılır. Eyeliner uygulaması, kirpik dibinden başlayarak istenilen kalınlık ve uzunluğa göre uygulanır. Genel tercih edilen rengi siyahtır .