BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kalıcı Makyaj Kursu İçin En Doğru Tercih Reform Akademi

Kalıcı makyaj, deri altına doğal mineral renklerinin enjeksiyon yardımıyla bırakılmasına dayanmaktadır. Özellikle yüze ve vücudun belli bölgelerine uygulanan kalıcı makyaj, genellikle ihtiyaç halinde tercih edilmektedir. Ancak son dönemlerde keyfi olarak tercih eden kişi sayısı da bir hayli arttı. Çünkü kalıcı makyaj sırasında kullanılan ürünler kaliteli ve doğaldır.

Normal makyaj malzemelerinden daha az zararlıdır. Cildi yıpratmaz hatta erken yaşlanmasını önler. Ancak bu işlem belli bir uzmanlık gerektiriyor. Genellikle güzellik uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Reform Estetisyenlik ayrı bir dal olarak kalıcı makyaj kursu veriyor. Kalıcı makyaj kursunu isterseniz kendinizi geliştirmek adına alabilirsiniz. Dilerseniz MEB onaylı sertifikayı kullanarak kariyer fırsatı yakalayabilirsiniz. Sertifikaların uluslararası geçerliliği vardır.

Kalıcı Makyaj Kursu Eğitimleri

Kalıcı makyaj kursu Reform Estetisyenlik Merkezi güvencesiyle, profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitmenler oldukça kaliteli ve tanınmış uzmanlardır. Eğitim sırasında kullanılan malzemeler hijyen standartlarına uygun nitelikler taşımaktadır.

Tamamı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerle çalışıyorlar. Ayrıca bu malzemeler kursiyerlerin eğitimi için kullanılmakta olup tamamen ücretsizdir. Kurs sürecinde kalıcı makyaj eğitimine dair tüm dersler veriliyor. Programda hijyen dersi işlenerek açılış yapılmaktadır. Daha sonra;

* Derinin yapısı

* Renk Bilgisi

* Yüz şekilleri

* Kaş dizaynı

* Altın oran kaş çizimi

* Zigzag tekniği

* Eyeliner

* Gölgeleme Tekniği

* Kalıcı makyaj dijital metodu gibi pek çok ders işlenmektedir.

 

Dersleri tamamlayan kursiyerler kalıcı makyaj konusunda donanımlı hale gelmektedir. Bu noktada meb onaylı kalıcı makyaj kursu kursiyerlere önemli avantajlar sağlıyor.

Kalıcı Makyaj Kurs Programı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde hizmet vermeye başlayan Reform Estetisyenlik pek çok alanda kurs olsun veriyor. Bu alanlardan birisi olan kalıcı makyaj kursu sıklıkla tercih ediliyor. Bazı kursiyerler kendilerini geliştirmek adına tercih etmektedir. Ancak bazıları güzellik merkezlerinde kariyer fırsatı yakalamak adına kurs kaydı açıyor.

Her ne olursa olsun Reform Estetisyenlik tam donanımlı kalıcı makyaj uzmanları yetiştiriyor. Üstelik kurs programı hazırlarken kursiyerlerin istek ve taleplerini de göz önünde bulunduruyor. Şehir dışından zorluklarla gelen kursiyerler için özel programlar hazırlanıyor. Vakti sınırlı olanlar için de hızlandırılmış programlar mevcuttur.

Kurs programı hafta içi ve hafta sonu olarak ikiye ayrılır. Sabah grubu kursiyerleri ve öğlen grubu kursiyerleri farklı saatlerde ders almaktadır.

Kalıcı Makyaj Kursu Fiyatları

Reform Estetisyenlik kalitesiyle alınan kursların tamamı geleceğe yatırım niteliği taşımaktadır. Kursiyerlere verilen sertifikalar meb onaylı olup, iş garantisi taşıyor. Reform Estetisyenlik kursiyerlerin isteği dahilinde işe yerleştirebiliyor. Kurstan sonra kalıcı makyaj ekipmanları kurs bünyesinden satın alınabilir.

Bu noktada kalıcı makyaj kursu fiyatları bütçeye uygun özelliktedir. Satışa sunulan makineler de oldukça uygun fiyatlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Uygun fiyat güvencesiyle ile geleceğinizi garanti altına almak istiyorsanız Reform Estetisyenlik ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim numarasından arayabilir ya da web site üzerinden form doldurarak mesaj iletebilirsiniz.