BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Protez Tırnak Eğitimleri

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Protez Tırnak Eğitimleri

Her geçen gün gelişen güzellik sektörünün en çok ilgi gören dallarından biri olan protez tırnak eğitimi ile hızla büyüyen bu sektöre siz de adım atabilirsiniz. Dünyada büyük ilgi gören, kadınların her zaman şık ve bakımlı görünmelerini sağlayan protez tırnak, nail art, kalıcı oje gibi tırnak bakım uygulamaları tırnaklarına istediği şekli veremeyenler, tırnakları geç uzayanlar ve çabuk kırılanlar, tırnaklarına profesyonel güzellikte oje süremeyenler, tırnak yeme alışkanlığı olanlar, el ve ayak tırnaklarına sık bakım yaptıramayanların gözdesi haline gelmiştir. Meb onaylı eğitim ile profesyonel eğitmenler tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler sonucunda belge sahibi olan kursiyerleri geniş çalışma alanları beklemektedir.

Protez Tırnak Eğitim İçeriği

Protez tırnak eğitim içeriği malzemelere göre jel ve akrilik protez tırnak ile tekniklere göre tip ve şablon protez tırnak uygulaması olarak ele alınmaktadır. Protez tırnak kursu ile kursiyerlere başlangıçta hijyen ve hijyenin önemi, tırnak anatomisi ve hastalıkları ile ilgili teorik bilgiler verilir. Şablon kullanma teknikleri ve kişiye uygun şablon kalıplarının yapılabilmesi için tırnak anatomisi eğitimi büyük önem taşır. Protez tırnak malzemeleri ve ekipmanları tanıtılır, jel ve akrilik sistem ile ilgili bilgi verilir. Profesyonel eğitmenler tarafından iş analizi, müşterinin isteklerine yönelik doğru iletişim becerisi ve ilk yardım ile ilgili bilgiler aktarılır. Protez tırnak kursu ile tırnak süsleme, şekillendirme, törpü teknikleri, simetri ile ilgili eğitimler uygulamalı olarak verilir. Teknolojik imkanlardan yararlanılan bu uygulamalı eğitimler ile kursiyerler her ayrıntıyı titizlikle öğrenir.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Protez tırnak ne kadar süre kullanılır sorusunun yanıtı müşterinin tırnak bakımına göstereceği özen ile doğru orantılıdır. Tırnak boyunun müşterinin isteğine göre ayarlanması yaklaşık iki saat sürer. Protez tırnak uygulandıktan sonra yaklaşık bir ay içinde yenilenmesi gerekmektedir. Kişinin kendi tırnağı dipten uzayacağı için bu kısma gerekli uygulamaların yapılması gerekmektedir.

Protez Tırnak Kursu Sonrası Çalışma Alanları

Meb onaylı protez tırnak kursu İstanbul eğitimi alanlar güzellik salonlarında, kuaförlerde, kozmetik firmalarında, otellerde, televizyon kanallarında, tiyatro salonlarında ve spa merkezlerinde çalışabilir. Teorik ve uygulamalı eğitimler sonucunda alınan sertifikalar ve tamamlayıcı eğitimler ile kendi protez tırnak salonunuzu açabilirsiniz. Protez tırnak kursu İstanbul şubesi ile siz de hayallerinizin mesleğine bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]