BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel makyaj son dönemlerin modası haline gelmiştir. Tüm kusurları kapatan ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan make up teknikleri özel zamanlarda tercih ediliyor. Reform Estetisyenlik sektörde kendini geliştirmek isteyenler için profesyonel makyaj kursu veriyor.

Hatta kursiyerleri arasında sektöre giriş yapmak isteyenler ve sadece bireysel olarak öğrenmek isteyenler de var. Profesyonel makyaj işin ehli güzellik eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Reform Estetisyenlik MEB onaylı profesyonel makyaj sertifikası veriyor. Kurs bittikten sonrası için kursiyerlerine uzmanlık garantisi veriyor. Kaliteli eğitim ortamında ve ferah koşullarda profesyonel makyaj eğitimi almak isteyen adaylar Reform Estetisyenlik’ e başvurabilir.

Eğitim Süreci Detayları

Eğitim sonunda kursiyerler, sahne ve şov makyajı, gece-gündüz makyajı, gelin makyajı, airbrush teknikleri konusunda uzman hale gelmektedir. Profesyonel makyajın teknikleri ayrıntısıyla kavranıyor.

Reform Estetisyenlik, kursiyerlerini tam anlamıyla eğitmeden kurstan mezun etmiyor. Kurs sonunda işinin ehli olarak yetişen makyaj uzmanları sertifika ile kariyer planlarını güçlendirme şansı yakalıyor. Kurs kapsamında bazı dersler işlenmektedir. Bu dersler;

* Makyaj öncesi hazırlık

* Kozmetik ürünlerin kullanılışı

* Yüz ölçüleri ve şekilleri

* Renk ve Işık Bilgisi

* Makyaj çeşitleri

* Gölgelendirme ve ton çeşitleri

* Modlajma Teknikleri

* Kamuflaj ve kamuflaj için renk seçimi

* Gündüz makyajı

* Gece makyajı

* Airbrush makyajı

* Gelin makyajı

* Sahne makyajı

* Takma kirpik

* Ölçülü kaş

* Makyaj temizleme

* Makyaj ürünleri satış teknikleri

Kurs sürecinde okutulan dersler bu şekildedir. Dersler teorik olarak verilmektedir. Ancak pratik yoğunlukta işlenmektedir. Kurs esnasında kullanılan profesyonel makyaj ürünleri için ek bir ücret talep edilmez. Kurs ücretine tabidir. Ferah ve hijyenik bir ortamda kaliteli bir eğitim için hemen başvurabilirsiniz.

Özverili ve Profesyonel Eğitmenler

Reform Estetisyenlik kozmetik sektöründe öncü olan firmalardan biridir. Katılmış olduğu eğitimler ve seminerlerle yeni fikirler üretmiş kozmetik sektörüne özgün bakış getirmiştir. Kurs kapsamında hizmet veren eğitmenler, Avrupa ülkelerinde çeşitli eğitim ve kongrelere katılmıştır.

Alanında uzman olan eğitmenler profesyonel güzellik uzmanlarıdır. Profesyonelce yaptıkları mesleği öğretme konusunda da oldukça deneyimli ve başarılılar. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir kariyer planı oluşturmayı hedefleyen her yaştan birey profesyonel makyaj kurslarına başvuruyor.

Avantajlı Profesyonel Makyaj Kursu

Verilen eğitimler sırasında kullanılan ürünler oldukça sağlıklı ve cilt hassasiyetine uygun nitelikler taşımaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onay alınarak piyasaya sürülen ürünler, kurs ücretine dahildir. Ek bir ücret talep edilmiyor. Reform Estetisyenlik profesyonel makyaj kursu fiyatları sektörde oldukça uygun niteliklerdedir.

Sektörde ekonomik olarak en uygun fiyatlara kurs eğitimi veren firma olduğunu belirtmek yerinde olacaktır. Ayrıca firma, isteyen kursiyerler için iş fırsatı da sunuyor. Uzun süreçte düşünüldüğü zaman avantajı oldukça fazla olan profesyonel makyaj eğitimleri için iletişime geçebilirsiniz.

Reform Estetisyenlik şehir dışından ve yurt dışından gelen kursiyerleri de ağırlamaktadır. Bu sebeple düzenli aralıklarla öze hızlandırılmış programlar hazırlayarak sunmaktadır.