BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güzellik Uzmanlığı Kursu

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Güzellik uzmanlığı kursu bir estetisyenin güzellik alanında sahip olması gereken bütün bilgi birikimin bir eğitim programı içerisinde verildiği bir kurstur. Kurumumuz tarafından verilen kursun ana hedefi, dünya trendlerine uyumlu, güzellik sektörünün istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek estetisyenler yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda teori ve uygulamaların eksiksiz sağlanacağı bir eğitim içeriği oluşturulmuştur. Güzellik ve kozmetik sektörünün herhangi bir alanında çalışmak isteyen kişiler için profesyonel bir kabiliyet kazanılması adına kaliteli bir eğitim içeriği yapılandırılmıştır. Kursun sonunda güzellik uzmanı, estetiysen unvanı alınmaktadır. Bu alanda kariyer oluşturmak isteyen ya da yeni bir gelişim alanı kazanmak isteyen herkes için katılım açıktır.

Eğitim İçeriği

Kurumumuz tarafından güzellik ve kozmetik alanında nitelikli bir eğitim içeriği oluşturulmuştur. Eğitim içeriğinde çeşitli cilt tiplerine yapılabilecek cilt ve vücut bakımları, temel makyaj teknikleri öğretilmektedir. Güzellik uzmanlığı kursu kursiyerlerine geniş bir bilgi birikimi sunmaktadır. Bakım ve makyajın yanı sıra epilasyon, depilasyon da detaylı bir şekilde öğretilmektedir. Dersler teori ağırlıklı olduğu kadar pratiğe nasıl dökülebileceğine dair bir uygulama alanı da açmaktadır. Ayrıca temel bir masaj eğitimi de verilmektedir. Verilen bütün eğitimlerde bilgilerin ve uygulamaların güzellik sektörüne uyumlu olunmasına dikkat edilmektedir. Tamamen sektör odaklı bir eğitim içeriği yapılandırılmıştır. Kursumuz, kursiyerlerine yeni bir kariyer alanı sunduğu için iş yaşamında başarılı olmalarını sağlayacak ve kursiyerleri çalıştıkları alanda ön plana çıkaracak püf noktaları detaylı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Kursun Bitirilmesi

Kurs bitiminde kursiyerler, alanlarında profesyonel bilgi birikimine sahip bir estetisyen olmaktadır. Estetisyen unvanın alınabilmesi için derslere eksiksiz bir katılım sağlanmalı ve kurs bitirme sınavına girilmelidir. Bu sınav, kurs boyunca verilen eğitimin doğru bir şekilde aktarılıp aktarılmadığını ölçen bir sınavdır. Güzellik uzmanlığı kursu sonucunda yapılan sınavda başarı puanını elde eden kişilere sertifika verilmektedir. Bu sertifika kişinin kursu başarılı bir şekilde tamamladığını ve estetisyen unvanına sahip olduğunu göstermektedir. Kursiyerler, kurs bitiminde çeşitli güzellik salonlarında ya da kozmetik sektöründeki herhangi bir kurumsal firmada çalışmaya başlayabilmektedir. Kurumumuz, bu kurs aracılığı ile yeni bir gelişim ve kariyer alanı sunmaktadır.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]