BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, bazen yarı kalıcı makyaj veya mikropigmentasyon olarak adlandırılır. Hepsi kozmetik dövme formlarıdır ancak bu tedavi ile geleneksel dövme arasında büyük bir fark vardır.

Mikropigmentasyon,  kozmetik dövme ve Deri içi Pigmentasyon olarak da bilinen kalıcı makyaj, dermiste kalıcı bir pigmentasyona sahip olmak için demir oksit içeren bir kalemin kullanılmasını içeren devrim niteliğinde bir kozmetik tekniktir. Cildin dermal tabakasına renkli doğal pigmentler eklenerek elde edilir. Prosedür, dakikada yüzlerce küçük delik oluşturan çok ince bir iğne kullanır. Genellikle dudaklarda, göz kapaklarında ve kaşlarda yapılan makyajı andıran eklemli tasarımlar üretir.

Her prosedür, karmaşıklığına bağlı olarak 30 ila 120 dakika sürer. Teknisyenler dövme yapılan alanı uyuşturmak için anestezi kullanır. İlk başta, renk daha parlak veya daha koyu görünecek, ancak zamanla solacaktır. Bölge 2-5 gün içinde şişecek ve normal bir dövme gibi iyileşmeden önce kabuk oluşacaktır.

KALICI DUDAK MAKYAJI

Bu işlem dudaklarının daha belirgin olmasını isteyen veya dudaklarına biraz renk katmak isteyenler için yapılır. İnsanlar yaşlandıkça dudaklarının etrafındaki pigmentleri kaybedecek ve bu da doğal olmayan lekelere neden olacaktır. Kalıcı dudak makyajı, pigmentasyon kaybını telafi eder ve dudakları daha tatlı ve doğal bir tonla renklendirir.

KALICI EYELİNER

Bu prosedür, gözlerin şeklini ve doğal güzelliğini güçlendirir. Bu prosedür, zamandan tasarruf etmek isteyen veya göz kalemi kullanmakta zorlananlar için en iyisidir. Bu aynı zamanda eyeliner uygulaması nedeniyle göz kapağınızdaki cildin esnemesini de azaltır.

KALICI KAŞ

Kalıcı kaş, microblading’den tamamen farklıdır . İlki, boyutlu bir kaş şeklini ve herhangi bir yedek noktayı doldurmak için dövme boyaları kullanır. İkincisine gelince, pigmenti cilde yumuşak bir şekilde bırakmak için süper ince bir kalem kullanır. Kaşların daha kalın görünmesi ve daha doğal görünmesi için küçük tüy benzeri şeyler ekler. Microblading, cilde derinlemesine yerleştirilmediği için kalıcı dövmeye göre daha az farklıdr.

Kapılarını açan kalıcı makyaj kursu uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Dersler az kişilikli sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Katılım için bir ön başvuru kaydı doldurmak gerekmektedir.