BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

KAFEİN NEDEN CİLDİNİZE YARDIMCI OLUR VE ZARAR VERİR?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Sabah kahvesine ihtiyaç duyanlarımız, kafeinin herkes harika bir şey olabileceğini bilir. Ancak, cilt bakımı söz konusu olduğunda, kafein iki ucu keskin bir kılıçtır

Kafeinin en iyi yanı, yaptığı şeydir. Sabahları ruh halinizden çok cildinizi canlandırır ve parlatır. Kafein, antioksidan ve vazokonstriktif özelliklere sahip bir moleküldür. Bu, dolaşımı arttırırken cildinizi detoks ettiği anlamına gelir. Bu, özellikle iltihaplı cilt problemleriniz varsa iyi bir haberdir.  Kafein, şişkinliği azaltmak ve gözlerinizin dinlenmiş görünmesini sağlamak için yüzeydeki dolaşımı hızlandırabilir. Kafein, selülit tedavisinde de etkilidir. Yağ birikintilerini kaplayan dokuları sıkılaştırırken yağ hücrelerinin dolaşımını uyarmak için kan akışını artırmak için kafein kullanır.

  • Uyanık kalmak için daha fazla kafeine ihtiyacınız varsa, daha fazla su içmeye çalışın.Uyanık hissetmek için ne kadar kafeine ihtiyacınız olduğunu izleyin. Dehidrasyon etkilerini azaltmak için, alımınızı kademeli olarak azaltın
  • Gece yatmadan önce kafeinli göz kremleri kullanın. Bu, anti-inflamatuar özellikleri en üst düzeye çıkarır, böylece şişkinlikten arınmış olarak uyanabilirsiniz.
  • Cilt bakım ürünleri ile sağlıklı bir denge bulun. Cilt tipinize bağlı olarak günlük olarak kafein bazlı ürünler kullanmanız gerekmeyebilir. En iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak için her zaman bir uzmana danışmanız önerilir.

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]