BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Kadınların Katılabileceği Kurslar ve Fiyatları Neler

Online başvuru formları aracılığıyla internet üzerinden çeşitli kurslara katılım göstermek mümkündür. Kayıt işlemleri onaylandıktan sonra ilk dersin zamanı ve adresi hakkında ilgililer bilgilendiriliyor. Tamamen hijyenik bir ortamda gerçekleştirilen eğitimlerin başında 3d microblading kıl tekniği dersleri geliyor. Derslerin tamamı alanında uzman ve deneyimli personeller tarafından verilmektedir. Kursun türüne göre ders sürelerinde farklılık olabilir. Tüm derslerin ortak noktası teorik ve pratik olarak ikiye ayrılmasıdır.

Kursların Sağladığı Genel Faydalar

Başta kalıcı makyaj kursu olmak üzere onlarca farklı seçenek mevcuttur. Bu kursların amacı kadınlara meslek öğretmek ve kariyer basamaklarını hızlıca çıkmalarını sağlamaktadır. Kursların sonunda sınavlar yapılıyor.  Sınavdan dereceyle geçen başarılı kursiyerlere sertifika verilmektedir. Bu sertifikalar kuaför ve güzellik salonu gibi alanlarda geçmektedir. Özgeçmiş hazırlarken sertifika ve eğitimler kısmına da eklenebilir. Hem yeni bir meslek öğrenmek ve hem aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla açılan kurslar oldukça uygun fiyatlara ev sahipliği yapıyor. Yetkililerle görüşerek taksit imkanlarından faydalanmak da mümkündür.

Manikür Pedikür Kursları

El ve ayak bakımı konusunda detaylı bilgi almak isteyen herkes manikür pedikür kursu derslerine katılabilir. Bilindiği üzere piyasa içerisinde kuaförlerde çalıştırılmak üzere kalifiye eleman ihtiyacı her zaman yüksek oranda olmaktadır. Bu kurslara katılıp sertifika almaya hak kazananlar çok kısa bir süre içerisinde iş bulma şansına sahip oluyorlar. En önemli özelliği ise tamamen Milli Eğitim onaylı olmasıdır.

Alınan belgeler de tamamen onaylı olup her şehirde geçerliliği bulunmaktadır. Tüm yaygın ve talep edilen teknikler kursiyerlere önce teorik sonra uygulamalı olarak gösteriliyor. Salonu ve kişisel hazırlıkları kapsayan hijyen bilgileri de ek olarak aktarılmaktadır. Mesleki bir eğitim olarak misafir karşılama ve uğurlama gibi her alanda gerekli olan bilgiler de ders sürecinde paylaşılmaktadır.

Medikal Ayak Bakımı Kursu ve Eğitim İçerikleri

Çeşitli masaj teknikleri ile birlikte verilen medikal ayak bakımı kursu sunulan bir diğer seçenektir. Bu kurs için de başvuru formu doldurmak yeterlidir. İletişim bilgileri üzerinden kendilerine ulaşılan kursiyerler aynı hafta içerisinde ilk derse katılabilirler.

Sabah ve öğleden sonra çeşitli saatlerde başlayan dersler bulunuyor. Kursiyerler kendi takvimlerini ve programlarını göz önünde bulundurarak istediği saati seçebilir. Mesleki adı podoloji olan ayak bakım hakkında en reel ve güncel bilgiler uzman eğitmenler tarafından aktarılmaktadır.

Bu bakım alanında kullanılan birçok farklı cihaz ve ürün bulunuyor. Her birinin ayrı ayrı tanıtımı yapılıyor. Ayak bakım kendi içerisinde birçok farklı seçeneğe ayrılıyor. Her müşterinin talebini karşılamak üzere tüm bakım türleri mevcut öğrencilerle paylaşılıyor. Bunların başında tırnak mantarı ve topuk çatlağı bakımları yer alıyor.  Eğitim içeriklerinde ek olarak nasır ve keratinizasyon kapsamında yapılan bakım çalışmaları da bulunmaktadır. Batır tırnaklar için özel bir uygulama alanına sahip olan TEL ve B/ S bant çalışmaları da kurs müfredatında yer almaktadır.