BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

İstanbul Dövme Kursu

Cilt üzerinde yapılan uygulamalardan biri olan dövme işlemi, çok detaylı ve incelikli çalışılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle işi, profesyonellerinden öğrenmeli ve işlem sırasında hata yapmamak için sürekli pratik yapılmalıdır. İstanbul Dövme kursu programını hazırladığımız Reform akademi, kursiyerlerimize dövme, renkli dövme ve steril ortam hazırlama gibi imkanlar sağlayarak, işin bütün detaylarını öğrenmelerini sağlar.
Öncelikle dövme eğitimi için el becerisinin yüksek olması için yapılan çalışma prensiplerinden biri sürekli çizim yaparak dövme makinesini etkili kullanma yöntemidir. Bunun için kursiyerlerimize sürekli pratik yapabilecekleri makine ve malzemelerin imkanı tanınır. Aynı zamanda dövme desenleri, dövme işlem sırasında temizlik, makine özellikleri gibi önemli bilgileri de edinebileceğiniz kursumuz, Reform estetisyenlik uzman ekibinin sağladığı eğitim programı doğrultusunda ilerlemektedir.

Kalıcı Dövme Kursumuz

Reform Akademi olarak, kursiyerlerimizin meslek kazanmalarını sağladığımız kurs programları arasında bulunan kalıcı dövme kursu, eğitim alınmadan yapılmaması gereken bir meslektir. Cilt üzerinde iğne, dövme boyası aracılığıyla desen ya da harf işleme yaptığımız dövme sanatı, geri alınması zor bir işlemdir. Özellikle yapılan desende kayma, akma ve buna benzer durumların yaşanmaması için sürekli pratik yapılarak, kursiyer arkadaşlarımıza el becerisi kazandırılmaktadır. İstanbul dövme kursu alanında, güzellik ve estetik sektörünün ileri gelen firmalarından biri olarak, etkili ve detaylı dövme yapımını öğrenebileceğiniz ders programı hazırlamış bulunmaktayız.
Dövme Yapımında Steril Ortam Hazırlığı
Dövme işlemi sırasında, dövme yapıla kişinin vücuduna girecek olan iğne ve ciltte açılacak olan küçük delikler nedeniyle hastalık, kanama ve iltihaplanma durumları yaşanabilir. Bu nedenle sanıldığından çok daha detaylı çalışılması gereken dövme yapımı, steril ortamın hazırlanması, dövme yapım sırasında kullanılması gereken temizlik ve işlem malzemeleri konusunda detaylı bilgi almanızı sağlayacaktır. Steril ortam hazırlama dersleri bu nedenle dövme yapım aşamasının en önem verildiği derslerden biridir. Daha sonra İstanbul dövme kursu programı sırasında işlem yapma ve dövme desenleri üzerine pratik kazandırılacaktır.

MEB Onaylı Dövme Kursu

Diploma değeri gören MEB belgeleri, özellikle dövme sanatı alanında çalışmak isteyen kursiyerlerimizin çok işine yarayacak bir belgedir. Anonim şekilde sürekli dövme yapan insanlar belirdiği için, bu alanda çalışacak eleman sıkıntısı yaşanmaktadır. Dövme kursu sayesinde hem profesyonel eğitim alır hem de sertifika sayesinde ileride kendi dövme stüdyonuzu da açabilirsiniz. Çalışma ve kurumsallaşma fırsatı tanıyan sertifikalı dövme kurslarımız sayesinde hem profesyonelleşebilir hem de iş alanında etkin olabilirsiniz.

Uzman Dövme Sanatçılarımız

Dövme sanatını uzmanından öğrenebileceğiniz İstanbul dövme kursu reform akademi, kursiyerlerimize detaylı bilgi ve el becerisi kazandırmaktadır. Bilimsel ve sağlık alanlarında kullanılan birçok steril malzeme, makine ve işlem sırasında izlenmesi gereken yok gibi detaylı bilgileri alabileceğiniz uzman dövme sanatçılarımız, beden üzerinde yapılacak olan işlemler üzerine de anatomi bilgisi edinmenizi sağlayacaktır. Anatomi bilgisi, yapılacak işlemlerin deri yağ oranı, kemik oranı ve fiziksel etkileri hakkında bilgi edinmenizi sağlayarak, dövme işlemi yapılacak uzvun ne kadar acı vereceğini de bilmenizi ve müşterinize bunu söylemenizi gerektirecektir. Uzman dövme sanatçılarımızın tecrübelerinden ve bilgilerinden faydalanarak alacağınız kurs programı profesyonel bir dövme sanatçısı olmanızı sağlayacaktır.

Reform Akademi Farkıyla Kursumuza Katılın

Hem Meb onaylı hem de uzman kadrosuyla İstanbul’un en iyi güzellik ve estetik eğitim programını hazırlamış olan akademimiz, kursiyerlerimize uygun fiyatlarda meslek edinme imkanı sunuyor. Aynı zamanda sertifika programları sayesinde kısa zamanda iş bulma imkanı da sağlayacağınız kurslarımız, teknik ve bilimsel donanıma sahip olmanızı da sağlayacaktır.