BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Hassas Ciltleri Rahatlatan Yüz Maskeleri

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Yüz maskeleri çok eğlencelidir. Ancak, hemen hemen her tür cilt bakım ürününde olduğu gibi, özellikle hassas cildiniz varsa, cilt tipinize göre yapılmış bir maske seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bunun nedeni, bazı bileşenlerin hassasiyetlerin artmasına ve cildin iltihaplı ve tahriş olmasına neden olabilmesidir. Neyse ki, en iyi yüz maskelerinin bazılarında hassas ciltlerle iyi çalışan (veya en azından daha net, daha ışıltılı bir cilt için yansımaların peşinden gidebilen) çok sayıda bileşen bulunur.

İleride, hassas cilt ile maskelemeye daha yakından bakacağız, bu cilt tipi için en iyi yüz maskelerine, göz önünde bulundurmanız gereken bileşenlere (hem olumlu hem de olumsuz etkiler için) ve cildinizden en iyi şekilde yararlanmanız için ipuçlarına daha yakından bakacağız.

Maskeleme Neden Hassas Cilt Tiplerine Faydalıdır?

Maskeleme, hassas cildin yan etkileri (kuruluk, iltihaplanma ve kızarıklık) gibi belirli cilt sorunlarını hedeflemek ve tedavi etmek için mükemmel bir yoldur, çünkü cildi dengelemek için daha yüksek konsantrasyonlarda aktif bileşen sağlar. Bu evde yapılan tedaviler daha spesifik rahatsızlıklara odaklandığından (ve cilt sağlığını geliştiren bileşenlerle dolu olduğundan), kullandığınız en etkili ürünlerden bazıları olabilirler. Bu özellikle hassas bir cildiniz varsa geçerlidir, çünkü maskeler yatıştırmaya, rahatlamaya ve sonuç olarak daha parlak görünen bir cildi desteklemeye yardımcı olabilir.

Hassas Ciltlerde Maskeleri Kullanmaya Yönelik İpuçları

Hassas ciltlerde kullanılacak bir yüz maskesi seçerken bileşenler önemli bir faktör olsa da, uygulama da dikkate alınmalıdır. Hassas cilt üzerinde maskeleme söz konusu olduğunda, öncelikle cildin temiz olduğundan emin olmak istersiniz.  Maskeden önce nazik bir temizleyici kullanın, yüzünüzde herhangi bir kir, yağ ve makyaj olmadığından emin olmak istiyorsanız. Bunun için temiz bir tuval oluşturmak için yumuşak bir temizleyici kullanmanızı öneririz. Ve evde yüzünüze baktıktan sonra, İyi bir nemlendirici ile takip etmelisiniz.

Cildi maskeleme (ve sonrasında nemlendirme) için hazırlamanın yanı sıra, dikkate alınması gereken başka önemli faktörler de vardır. Bazı teknikler cildin tahriş olmasına neden olabileceğinden, çıkarma işlemi ekstra dikkat gerektirebilir. Yüz maskenizi çıkarırken cildi ovalamayın veya ovalamayın. Bunun yerine, bir el bezini ılık suya batırın ve cildinizin üzerine koyun, ardından formülü nazikçe silin. Cildiniz maskeden temizlendiğinde, nazikçe kurulayın ve nemlendirici ürünlerinizi takip edin.

Kaçınılması Gereken Malzemeler

Cilt tipinize hizmet etmeyen maddelerden uzak durmak her zaman önemlidir. Hassasiyetinize kuruluk neden oluyorsa salisilik asit ile formüle edilmiş maskelerden (ve diğer ürünlerden) uzak durmanızı söylüyor.  cildinizi daha da kurutabileceği için, ürün nemlendirici maddeler içermiyorsa, bu özellikle dikkate alınmalıdır.

salisilik aside ek olarak, Peeling boncukları cildi alevlendirebilir. Dokuları nedeniyle, aşınma cildi yanlış şekilde ovalayabilir (amaçlanan) ve daha fazla tahrişe neden olabilir. ayrıca eklenen koku ve kokularla maskelere karşı dikkatli olmalısınız. Hassas veya sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa bunlar cildinizi tahriş edebilir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]