BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Hassas ciltler güneşten nasıl korunur

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Hassas bir cildiniz varsa, doğru güneş korumasını bulmak oldukça zor olabilir. Cildinizin reaksiyona girmesine neden olmayan ve aynı zamanda iyi hissettiren bir ürün istiyorsunuz. Hassas ciltler için en iyi güneş korumasını bulabilmeniz için SPF bileşenleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için okumaya devam edin.

Hassas ciltler için mineral ve sentetik güneş kremleri

MİNERAL GÜNEŞ KREMLERİ

Mineral güneşten koruyucular (fiziksel güneşten koruyucular da denir) tek aktif olarak titanyum dioksit ve/veya çinko oksit içerir. Her ikisi de hassas ciltler için uygun olan çok nazik bileşenlerdir. Zararlı UV ışınlarını saptırdıkları cildin yüzey katmanlarını emerler. Geçmişte, mineral SPF ürünleri kalın ve opaktı, bu da iyi görünen ve hissettiren birini bulmayı zorlaştırıyordu.

Sentetik güneşten koruyucular (kimyasal güneşten koruyucular da denir) ayrıca zararlı UV ışınlarını saptırır, ancak UV ışınlarını ısıya dönüştürerek çalışır ve cildinize zarar vermeden önce onları devre dışı bırakır. Birçok sentetik güneş kremi, oksibenzon, oktinoksat, oktisalat ve avobenzon içerecektir.

Bu tür güneş koruyucu genellikle cilt üzerinde daha hafif hissettirir ve beyaz bir bitiş bırakmaz, bu nedenle SPF ürünleri için popüler bir seçimdir. Bununla birlikte, sentetik aktifler bazı insanlarda hassaslaştırıcı reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle biz (ve dünyadaki dermatologlar) hassas ciltler için mineral güneş kremleri öneriyoruz.

Açıklığa kavuşturmak gerekirse: sentetik güneş kremleri çoğu insan için iyidir, ancak hassas veya kızarıklığa meyilli bir cildiniz varsa, bunları kullanmaktan kaçınmak en iyisidir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]