BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güzellik Uzmanlığı Kursu Dersleri Ve Avantajları Neler

Meslek sahibi olmak isteyen kadınların son yıllarda göz tercihlerinden biri olan güzellik uzmanlığı kursu seçenekleri Türkiye genelinde verilmeye devam ediliyor. Aylık ve haftalık periyotlarda verilen derslerin sonunda bir sertifikaya sahip olmak ve o sertifika ile iş başvurularında bulunmak da mümkün. Günümüzde binlerce güzellik uzmanının yetişmesinde önemli rol oynayan bu kurslar uygun fiyatları ve ödeme yolları ile de tercih edilmektedir.

Kursa Katılım Koşulları Neler?

Aranan şartların başında on sekiz yaşını doldurmak yer alıyor. Bunun dışında başvuru şartları oldukça esnek ve herkese açık. İlgili şubelerden birine giderek güzellik uzmanlığı kursu başvuru formları dakikalar içerisinde doldurulabilir. Aynı işlemleri online alanlardan yapmak da mümkün. İnternet sayfalarında ne tür bir eğitim görmek istediğini ayrıntıları ile yazan kadınlara geri dönüşler aynı hafta içerisinde yapılmaktadır. Bunun dışında bu uzmanlığa ve mesleğe özel ilgi duymak ve el becerisine sahip olmak istenen şartlar arasında yer almaktadır.

Güzellik Uzmanlığı Kurslarında Verilen Dersler

Söz konusu güzellik uzmanlığı kursu geniş bir konu bütünlüğüne sahip olduğu için ders sayısı da oldukça fazla olmaktadır. Öncesinde teorik olarak verilen bilgiler daha sonra uygulamalı olarak aktarılır. Kurs içerisinde kullanılan makyaj malzemeleri ve sağlık ürünlerinin tamamı kursu veren kurumlar tarafından karşılanmaktadır.

Verilen derslerin başında cilt bakım yöntemleri yer alıyor. Günümüzde modern teknoloji desteği ile beraber uygulanan en yeni yöntemler hem teorik hem de pratik olarak anlatılmaktadır. Anatomi ve fizyoloji tiplerinin tamamı da kursiyerlerle paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Cilt tipleri, hastalıkları, sivilce ve akne gibi oluşumlarla mücadele yöntemleri de derslerde yer verilen konular arasında bulunuyor.

Kurslarda Verilen Makyaj Dersleri

Son iki – üç yıl içerisinde giderek moda olan kalıcı makyajın tüm ana hatları uzman ve deneyimli eğitmen kadrosu tarafından öğrencilere öğretilmektedir. Kalıcı makyaj tekniklerinin tüm detayları uygulamalı olarak aktarılıyor. Bunun yanı sıra porselen makyaj türü olmak üzere güzellik salonlarında ve kuaförlerde talep edilen makyaj çeşitleri de müfredatın içerisinde yer almaktadır. Makyaja ek olarak sunulan derslerin içerisinde kozmetik ürünlerine dair uzmanlık dersleri ve protez tırnak gibi alt konular da mevcuttur.

Güzellik Uzmanlığı Kurslarında Öğrenilebilecek Diğer Alanlar

Güzellik kurslarında ağırlıklı olarak verilen derslerden bir diğeri de hijyen konusudur. El ve ayak bakımını da içine alan hijyen konusu tüm genel hatları ve ayrıntıları ile beraber anlatılır. Öğrenilebilecek diğer konular bizzat güzellik uzmanlığı mesleğine yöneliktir. Müşteri karşılama ve uğurlama, iş idaresi gibi kamusal ve kurumsal bilgiler de kursiyerlere aktarılarak mesleğe dair tecrübe kazanmaları hedeflenir.

Kursların Yurt Genelinde Faydaları

Hem istihdam yaratmak hem de kadınlara yeni bir kariyer hedefi sunmak açısından güzellik uzmanlığı kursları oldukça işlevsel bulunmaktadır. Bu kursların sonunda alınan sertifikalar öz geçmişlere eklendiği takdirde ilgililerin iş bulma ihtimalleri yarı yarıya artmaktadır.