BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güzellik Uzmanlığı Kurslarımız Ve Ders İçeriklerimiz

Profesyonel bir şekilde sizlere sunduğumuz güzellik uzmanlığı kursu için kayıtlarımız devam ediyor. İsteyenler telefonla isteyenler Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirler. Özel dersliklerde sunduğumuz eğitimler tamamen dolu bir içeriğe sahip. Hem teorik hem de pratik olarak güzellik uzmanlığını kapsayan derslerimiz de müfredatımızda mevcut.

Güzellik Uzmanı Kursu Sürelerimiz

Kurs sürelerimiz toplamda 3 aylık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Ders sürelerimiz ise 552 saat gibi uzun bir süreyi içine alıyor. Tekrara ve öğrenime dayalı projelerimiz de bu ders saatleri içerisinde kendini göstermektedir. Sadece deneyimli ve uzman bir eğitim ekibimiz bulunuyor. Diğer yandan derslerimiz görsel ve uygulamaları olarak da çeşitli seçeneklere ayrılmaktadır. Bir güzellik uzmanının yetkin olması gereken tüm cihazlar ve gereçlerin tanıtımını yapıyoruz.

Eğitim Süreçlerinde Yer Alan Ana Konular

Derslerimiz çeşitli konulara ayrılarak, ayrıntılı bir anlatımla aktarılmaktadır. Bu derslerin başında her güzellik uzmanının bilmesi gereken konular yer alıyor. Makyaj uygulamalarının tümünü önce teorik sonra pratik olarak aktarıyoruz. Makyaj yaparken doğru renklerin seçimi ve kullanımı gibi son derece önemli ayrıntıları da kursiyerlerle paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra kalıcı makyajların altın kurallarını da sizlere aktarmaktayız. Diğer bir ders konu ise zayıflama teknikleridir. Ana akım taleplerde yer alan önemli diyetler ve uygulama sahaları uzman hocalarımız tarafından sizlere sunuluyor. Kaş alanında eğitim görmek isteyen öğrenciler için de ek kontenjan açılmıştır. Bu derslerde hem kaş dizaynı hem de kaş kirpik boyama hakkında teferruatlı bilgiler edinebilirsiniz.

Diğer Ders Başlıklarımız ve İçerikleri

Diğer ders başlıklarımız arasında teorik bilgilerle dolu olan konular yer almaktadır. İnsan anatomisi, dermatoloji ve kozmetoloji hakkındaki genel bilgiler ilk derslerimizde öğrencilere veriliyor. Hem epilasyon hem de depilasyon hakkında uygulamalı öğretilerimiz de kursumuzun ana konuları içerisinde bulunuyor. Manikür, pedikür ve el – ayak bakımı gibi genel konularda ders almak isteyen herkes de kurslarımıza yazılabilir. Diğer seçeneklerimiz arasında cilt tipleri hakkında malumat ve cilt bakımı hakkında genel uygulamalar da yer alıyor. Kursların sonunda öğrencilerimize bir sertifika veriyoruz. Bu sertifika ile birlikte kuaförlerde ve güzellik salonlarında rahatlıkla iş bulabilirsiniz.