BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güzellik Uzmanı Olmak Kolay Mı

Günümüzde bir meslek sahibi olmak birçok kapıyı birden açıyor. Hem kadının hem de erkeğin mesleğinin olması, doğru yatırımlarla kendi işinin sahibi olmasını bile sağlıyor. Son yıllarda en çok rağbet gören mesleklerin arasındaysa güzellik kursları yer alıyor.

Hem eğlenceli hem de kazançlı birer yatırım olan bu kurslara katılanlar eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra sertifikalarını alabiliyorlar. Birçok farklı branş üzerinden dersin verildiği kurslarda kursiyerler hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsa o alana yönelebiliyorlar.

Makyaj Yapmayı Her Kadın Sever

Özellikle kadınlar tarafından en çok merak edilen ve sevilerek katılım sağlanan kalıcı makyaj kursu birçok fırsat sunuyor. Kalıcı kozmetik, güzellik endüstrisinde öncü bir trend haline gelmiştir. Tüm dünyada kadınlar kalıcı eyeliner, kaşları, dudak kalemi ve dudak rengini seçiyor. Doğru şekilde uygulanan kalıcı kozmetikler çok doğal görünüyor. Bu eğitimi alanlar gölgeli göz kaş, dijital mikroblading, kalıcı göz kalemi alanlarında uzmanlık kazanıyor.

Programı tamamladıktan sonra kursiyerler işlem odası için uygun temizlik ve sterilizasyon prosedürlerini uygulama, kalıcı makyaj için geçerli olan yasa ve düzenlemeleri anlama, pigment renklerini müşterinin ten tonlarına uygun şekilde eşleştirme, prosedür için uygun iğneleri seçme ve kalıcı makyaj makinesini uygun şekilde kullanmayı öğreniyor. Kursu başarıyla tamamlayan uzmanlar 3d microblading kıl tekniği de öğrenecekleri için daha fazla iş kolunda çalışma fırsatı bulabilirler.

Ayak Bakımına Dair Her Şey

Ayak bakımı kursunda ise; ayak tırnağı bakımı, nasır ve siğil çıkarma, mantar tırnağı kalınlığının azaltılması, diyabetik hastalar için koruyucu ayak bakımı, diyabetik ülser yaraları, batırılmış ayak tırnağı önleme ve düzeltme gibi konularda eğitim alırlar.

İş olanakları son derece yeterli olan medikal ayak bakımı kursu tamamlandığında kursiyerler kendi iş yerlerini açabilecekleri için kurumsal markalarla çalışma fırsatı da bulabilirler.

Herkes Bakımlı Olmak İster

Hem kadınlar hem de erkekler son yıllarda manikür ve pediküre had safhada önem vermeye başladı. Her cinsten insanın yaptırdığı el ve ayak bakımları, hedef kitlenin daha geniş olmasına yardımcı olur.

Manikür pedikür kursu ile en son tekniklerle ve tırnak bakımı profesyonel dünyasına yolculuğunuza başlayın. Bu heyecan verici mesleğe yeni başlayanlar için tasarlanan bu kurs, size profesyonel bir manikür pedikür uzmanı olmak için ihtiyaç duyacağınız bilgi ve becerileri verir. Bu tedaviyle tanışacaksınız, böylece lüks bir SPA manikürü ve pedikürünü yapabilir ve müşterileriniz için talep ettiğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Bakımlı Tırnakların Değerini Bilin

Bakımlı tırnakların kendine güveni arttırmadaki değerini anlayan güzellik terapisinin bu hizmeti hem kadınlar hem de erkekler için büyük önem kazanıyor. Mükemmel tırnaklar nadirdir, çünkü ellerimiz sürekli olarak çok sayıda işi yapmak için kullanılır. Tırnak, el ve ayak bakımının tüm yönlerini, tırnak bakımı için doğru yolu ve manikür ve pedikür yapmak için gereken ürünleri gösterirsiniz.