BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Gerekli Nitelikler

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Gerekli Nitelikler

Modern bir salonda oturmak, insanların güzel görünmesine yardımcı olmak, rahat bir yaşam için yeterince kazanmak… Kendinizi o alanda hayal ettiyseniz, bu mesleği mutlaka keşfetmelisiniz. Nitelikli Bir Güzellik Uzmanı Olmak. Ve bunu yapmak için, bir güzellik uzmanı olarak çalışmak için uygun bir eğitime ve yetiştirilmiş bir yeteneğe ihtiyacınız olacak. Devlet onaylı veya tanınmış bir kozmetoloji eğitim programı, katılmanız gereken şeydir, burada becerilerinizi geliştirecekler, size uygulamalı bir deneyim verecekler ve bir dizi güzellik ürünü ve hizmeti hakkında yeterli bilgi edinmenize yardımcı olacaklar.

Erkek terapistlerin sayısındaki artış sayesinde erkek terapistlerin sayısı da arttığından, güzellik uzmanı olmak artık sadece bir kadının uzmanlık alanı değil. Bu, güzellik endüstrisinin sadece Hindistan’da değil, tüm dünyada gerçekten geliştiği anlamına geliyor. Yani, bu gelişen milyar dolarlık sektörden payınızı almayı düşünüyorsanız, okumaya devam edebilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Biri size bir güzellik uzmanı ne iş yapar diye sorarsa, tek satırda şunu söyleyebilirsiniz. “Bir güzellik uzmanı, herhangi bir toplumun her bireyinin düzenli olarak ihtiyaç duyduğu çeşitli güzellik hizmetlerini sunma konusundaki becerilerini ve bilgi birikimini uygulamak üzere eğitilmiş bir profesyoneldir.”

Tabii ki, mevcut uzmanlıklar var. Bazı güzellik uzmanları saç kesme, boyama, şekillendirme, düzleştirme, fönleme ve benzeri konularda uzmanlaşırken, bazıları güzellik bakımlarına odaklanır ve makyaj yapar. İşte bir güzellik uzmanının sağlayabileceği hizmetlerin kapsamlı bir listesi. Epilasyon (ağda – yüz ve vücut), cildin temizlenmesi, masajı ve tonlanması dahil yüz bakımı, manikür ve pedikür, tırnak uzatma dahil tırnak sanatı hizmetleri, akrilik tırnaklar, jel tırnaklar, diş çekme ve yolma dahil kaş şekillendirme, masajlar – aromaterapi, hidroterapi vb, makyaj, gelin, parti veya sürgün makyajı) ve diğer birçok gelişmiş cilt bakımı.

Nitelikli bir güzellik uzmanı olmak için gerekli
nitelik İyi bir salon, spa veya üst düzey bir salonda profesyonel olarak çalışmak istemeniz durumunda, kozmetik alanında en az seviye 2 veya seviye 3 yeterliliğe ihtiyacınız olacaktır. Ve bu seviyeleri lisenizi bitirdikten sonra yapabilirsiniz. Kursunuzun süresi 1-2 yıl olabilir. Ancak, ileri düzey öğrenme için uzatılabilir. Ayrıca seçtiğiniz okulun kurslarını nasıl tasarladığına da bağlıdır. Ayrıntılar için, şehrinizde kurulmuş bir okulun tanıtım broşürünü anlamak daha iyidir.

Okulunuzu nasıl seçersiniz
Bu mesleğe karar verdiğinizde bu çok önemli bir karardır. Katıldığınız güzellik okulu veya enstitüsünün tanınmış bir kuruluş tarafından akredite edilmesi ZORUNLUDUR. Aksi takdirde, büyük işverenler kalifikasyonunuzu tanımayacak, yani sizi işe almayacaklardır.

Eğitim Detayları
Bir kozmetoloji kursu tipik olarak saç, cilt ve tırnak bakımı konusunda çok yönlü bilgi sağlar. Öğrenciler saç kesmeyi, boyamayı ve şekillendirmeyi, manikür ve pedikür yapmayı öğrenirler. Kurslar ayrıca öğrencilere cilt bakımları ve makyaj uygulamaları konusunda eğitim vermeyi içerebilir. Güzellik endüstrisi, birçok farklı kimyasalın kullanımını içerir ve öğrencilere bu kimyasalları kullanırken güvenlik konusunda da eğitim verilir. Bir kozmetoloji öğrencisi olarak, farklı saç, cilt ve tırnak tiplerini ve koşullarını tanımlamayı da öğreneceksiniz.

İş Tanımı
Güzellik uzmanları, tırnak bakımı veya yüz bakımı gibi bir uzmanlığa sahip olsalar da, çok çeşitli güzellik uygulamaları da yapabilirler. Güzellik uzmanları saçı şekillendirir, makyaj yapar, cildi analiz eder, cilt bakımları hazırlar ve uygular, manikür ve pedikür yapar ve müşterilere profesyonel güzellik tavsiyesi verir.

Kariyer ve Ücret
Güzellik endüstrisindeki kariyer tatmin edici ve ödüllendirici olabilir. Bir girişimci olmanız durumunda, alacağınız ücret tamamen girişiminizi ne kadar iyi idare ettiğinize bağlıdır. Bir servet kazanabilir veya tatmin edici ve makul bir kâr elde edebilirsiniz. Bu meslekte geçiminizi sağlayamama ihtimaliniz çok düşük. Bu, ancak kariyerinizin başlangıcında bazı ciddi hatalar yaptığınızda veya girişimci olmak için doğru tutuma sahip olmadığınızda olabilir. Aksi takdirde, yüzde 99’dan fazla vakada, bu meslekten arzu ettiğiniz veya planladığınız kadar çok para kazanacaksınız.

Bir endüstri olarak, güzellik sektörü sürekli değişiyor. Yeni ve yenilikçi teknikler ve tedaviler sürekli olarak geliştirilmektedir. Sektöre hakim olan birkaç büyük üretici ve marka var. Bu nedenle, herhangi bir kariyer gibi, güzellik endüstrisinde de pazarı anlamak önemlidir.

Güzellik uzmanı olmak aynı zamanda müşterilerinizin size çeşitli hizmetler sunacağınıza güvendikleri ve tedavilerini gizli tuttuğunuz için size güvenecekleri anlamına gelir. Zaman zaman farklı tavırlara, farklı ruh hallerine ve durumlara sahip insanlarla çalışacağınız için bu mesleğin tadını çıkarmanız gerekecek. Böyle bir meslekte sizi başarılı yapan şey, yaptığınız işe olan tutkunuz ve onların en iyi şekilde görünmesine ve hissetmesine yardımcı olma tavrınızdır.

Bu mesleği elektroliz, lazer tedavisi ve kalıcı veya yarı kalıcı makyaj gibi daha özel tedavilere genişletmek için büyük bir fırsat var . Derma dolgu maddeleri gibi tıbbi kozmetik tedaviler de sağlayabilirsiniz. Danışman terapist olma yeteneğiniz varsa, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj ve muhtemelen sağlık ve zindelik gibi ilgili konularda tavsiyeler de sizin için geliştirilebilir. Ve harika iletişim becerileriniz varsa, başarılı bir Güzellik Vlogger’ı da olabilirsiniz.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]