BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güneş lekelerine nasıl engel olunur

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Hayatınız boyunca güneşte herhangi bir zaman geçirdiyseniz , yüzünüzde bazı güneş lekeleri oluşmuş olabilir. cildinizin çok fazla güneşe maruz kalma eğiliminde olan alanlarında düz, pürüzsüz kahverengi lekeler olarak görünür.  Yüzünüzde güneş lekeleri olduğunu düşünüyorsanız, onları izlemek ve hoş görünen herhangi bir şeyi kurul onaylı bir dermatolog tarafından kontrol ettirmek önemlidir.

 

Yüzünüzdeki güneş lekeleri, UV’ye maruz kalmanın neden olduğu bir tür hiperpigmentasyondur. Esasen, güneşe maruz kaldıktan sonra cildiniz, ten rengini veren pigment olan melanin üretimini arttırır

Bu tür lekeler, yüzünüzü, omuzlarınızı, ellerinizi, göğsünüzü ve ellerinizin arkasını içerebilen vücudunuzun en çok güneş aldığınız bölgelerinde ortaya çıkma eğilimindedir. Güneş lekeleri kabarık değil düz olma eğilimindedir, genellikle kahverengidir ve kümeler halinde görünebilir.

Yüzünüzdeki güneş lekelerini önlemenin en iyi yolu, sağlam güneş kremi kullanmaktır.

Buna, her gün güneş kremi (50 faktör veya üstü), özellikle yüzünüz, omuzlarınız ve ellerinizin arkası gibi vücudunuzun güneşe maruz kalmaya yatkın bölgelerinde kullanılması dahildir.

 

Gerçek güneş lekeleri zararlı olmasa da, güneşin verdiği hasarın bir sonucudur ve bu nedenle kendinizi güneşe maruz kalmaktan daha iyi korumanız gerektiğinin bir işareti olabilir. Özellikle, hızla büyüyen veya değişen lekelere dikkat etmek önemlidir. Bu durumda Bir dermatologla görüşmeniz önerilmektedir.

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]