BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Güneş Hasarını En Aza İndirmek

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Yaz güneşi, D vitamini almanın harika bir yolu olabilir ve cildinizdeki hislerini sevebilirsiniz, ancak aynı zamanda erken cilt yaşlanması, renk atması ve kırışıklıklardan da sorumludur. Bizi yanlış anlamayın, hepimiz büyük güneş bağımlılarıyız, bu yüzden size güneşten uzak durmanızı söylemiyoruz, bunun yerine cildinize mümkün olan en iyi şekilde bakmanızı sağlıyoruz.

İster sürekli güneşin altında olun, isterse yılda birkaç gün İngiltere’de çıkıyor, güneşin cildinizin nasıl görüneceği ve nasıl hissedeceği üzerinde büyük bir etkisi vardır. Yaz aylarını karşılamaya başladığımızda, cildinizi güneşin zararlarından en iyi şekilde nasıl koruyacağınızı bilmek güzel. Sonuçta, her gün, bütün gün içeride kalmaya istekli değilseniz, güneşe maruz kalmak sonuçta kaçınılmazdır.

SPF ile koruyun:

SPF 15 veya daha yüksek bir güneş kremi kullanmak, cildinizi herhangi bir güneş hasarından korumaya yardımcı olacaktır. Sadece 15 dakika dışarı çıksanız bile, minimum hasar sağlamak için görünür herhangi bir cilde güneş kremi sürmenizi öneririz. Daha da iyisi, size bir adım kazandırmak için zaten SPF içeren bir nemlendirici ve yüz kremine yatırım yapın.

Gölgeye sadık kalın:

Mümkün olduğunca gölgede kalarak güneşe maruz kalmanızı sınırlayın. Bu her zaman mümkün olmayacak, özellikle de bir açık hava etkinliği yapıyorsanız; ancak şapka takmak ve üzerini örtmek aynı zamanda sıcak çarpması ve güneş yanığı riskini de azaltacaktır, bu da dikkatli olmazsanız kolayca ortaya çıkabilir.

Hidrat:

Güneş cildinizi ciddi şekilde kurutabilir, bu nedenle vücudunuzu sürekli beslemeniz önemlidir. Cildinizi genç, dolgun ve nemli tutmak için yüz nemlendiricinin yanı sıra kuruluğu azaltmak için biraz el ve ayak kremlerine yatırım yapın.

Pul pul:

Ölü cilt hücrelerinin birikmesi cildinizin düzensiz ve lekeli görünmesine ve cildinizin daha kuru hissetmesine neden olabilir. Cildinizi sağlıklı ve pürüzsüz bırakan bu ölü cilt hücrelerini temizlemek için bir peeling fırçası veya vücut peelingi kullanın.

Cildinizin zarar görmesini önlemek için her ne pahasına olursa olsun güneşten kaçınmanız gerektiğini söylemeye çalışmıyoruz, ancak dikkatli olmaya değer. Unutmayın, yeterince sıcak gibi görünmese bile güneş yanığı yakalamak çok kolaydır.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]