BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Gözeneksiz, nemli bir cilt? Evet lütfen!

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Son birkaç yıldır mat cilt, makyaj endüstrisinde en çok konuşulan şeydi, ancak günümüzün güzellik neslinde, nemli, parlak cilt herkesin önceliği. Cam yüzey, esasen kristal berraklığında ve gözeneksiz bir cilde sahip olmakla ilgilidir, öyle ki cama benzemektedir. Cazip geliyor, değil mi? Bu eğilime nasıl gireceğinizi ayrıntılı olarak açıklarken okumaya devam edin.

Adım 1 – Çift Temizlik

Çift temizlik, bu abartılı cilt rutininde önemli bir adımdır. Çifte temizlik, herhangi bir makyaj izinden ve kirden kurtulmak için yağ bazlı bir temizleyiciyle başlamak ve ılık suyla durulamak, ardından cildinizin gerçekten ve tamamen temiz olmasını sağlamak için ikinci kez temizlemek için nazik bir nemlendirici temizleyici kullanmak anlamına gelir. Esasen boş bir tuvalle başlamak istersiniz.

Yan not: Yaygın bir efsane, yağ bazlı temizleyicilerin cildinize yalnızca daha fazla yağ katacağıdır; bu, zaten yağlı bir cildiniz varsa en iyi senaryo gibi görünmüyor. Gerçekte, yağ temizleyiciler genellikle herhangi bir kirliliği gidermenin en iyi yoludur.

Adım 2 – Peeling Yapın

Genişlemiş gözeneklere, siyah noktalara ve yağlı cilde yatkınsanız, o zaman haftada iki kez peeling yapmaya başlamak isteyebilirsiniz. Bu, herhangi bir gözeneklerin tıkanmasına ve en aza indirilmesine yardımcı olacak ve ayrıca lekelere karşı daha az duyarlı olacaktır. Yine de çok sık pul pul dökülmediğinden emin ol. Her gün peeling yapmak cildinizi tahriş edebilir ve daha hassas hale getirebilir. Nemli yerine daha kırmızı, iltihaplı bir cilt düşünün.

Eksfoliye etmek, cam görünümlü efekt için gerekli olan yüzünüzün dokusunu da yumuşatacaktır. Hassas bir cildin varsa, o kadar sert olmayacak daha nazik bir peeling’i dene.

Adım 3 – Öz

Yüz özü, birçok güzellik rutininde yaygın olmayan, ancak şiddetle tavsiye edilen ve cam cilde ulaşmada önemli bir adım olan bir üründür. Esanslar esasen cildi aydınlatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur ve temizledikten sonra uygulanmalıdır. Bunları günlük olarak kullanmak, cildinizi dolgun, nemli ve genç tutarken cilt tonunuzu ve lekelerinizi eşitlemeye yardımcı olacaktır! Sonuçta, kusursuz bir cilt elde etmenin anahtarı hidrasyondur. Başlangıçta ekstra bir maliyet olsa da, kesinlikle cilt bakımı rutininize dahil etmeye değer.

Adım 4 – Sayfa Maskesi

Haftada birkaç kez nemlendirici bir maske kullanılması önerilir. Nem açısından yoğun ancak yine de hafif olan ve cildinizi esasen yenileyecek bir maske bulmak istersiniz. Düzenli olarak maske kullanmak cildinizin dolgun görünmesine ve hissetmesine yardımcı olacaktır. Peeling (fazla yapılırsa) bazen cildinizi kurur ve tahriş edebilir ancak haftada iki kez 20-30 dakika maske uygulamak cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur.

Adım 5 – Nemlendirme

Son olarak, cildinizi maksimuma kadar nemlendirecek derin bir nemlendirici bulmak istiyorsunuz. Yeterli miktarda nemlendirici uygulamak, cildinizin nemi tamamen emmesini sağlamak ve sizi kuru, pul pul parçalara karşı korumak açısından önemlidir. Nemli cilt, makyaj uygulamak için size mükemmel bir temel sağlayacaktır. Cakey cilde veda edin ve yeni ışıltınıza merhaba deyin!

Açıkçası, bu göründüğünden daha zor. Bu rutin, kusursuz bir cilde kavuşacağınız umuduyla bir kez yaptığınız bir şey değildir. Her gün yapacak çok çaba gibi görünse de, kesinlikle buna değer – kim cildine hak ettiği sevgiyi vermek istemez ki? Bu arada, sadece makyajla ışıldayan cilde giden yolu aldatabilirsin – makyajsız mükemmel makyaj görünümü için hafif, nemlendirici bir fondöten kullanman yeterli.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]