BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Geniş gözenekleri küçültmek için ipuçları

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

davisi en kalıcı ve zor cilt problemlerinden ikisi siyah nokta ve genişlemiş gözeneklerdir. Çoğu cilt bakımı ürünü veya tedavisi geçici bir iyileşme sağlar, ancak cilt problemlerinizi yalnızca uzun vadede daha da kötüleştirir. Burada siyah noktaların ve genişlemiş gözeneklerin etkili ve kalıcı bir şekilde nasıl tedavi edileceğine dair bazı ipuçlarını okuyabilirsiniz.

Genişlemiş gözeneklere ne sebep olur?

Yağ bezleriniz gözeneklerinizdeki ölü deri hücreleriyle karışan aşırı sebum ürettiğinde gözenekleriniz tıkanabilir. Sebum gözeneklerden serbestçe boşalamaz, bu da gözeneklerinizin daha geniş ve daha net görünür hale gelmesine neden olur. Bu da siyah noktalara neden olabilir.

Yapmanız ve yapmamanız gerekenler

  • Gözeneklerinizi tıkayan veya cildinizin aşırı sebum üretmesine neden olan, çok kremsi bir dokuya sahip yağlı kremler (yağlı bir cilt üzerinde) veya alkol ve kokular gibi dehidrasyon ve tahriş edici maddeler içeren makyaj ürünleri gibi cilt bakım ürünlerini kullanmayı bırakın.
  • Yalnızca hafif, suda çözünür yüz temizleyicileri kullanın ve asla katı sabun kalıpları kullanmayın. Sabuna katı şeklini vermek için kullanılan bileşenler gözenekleri tıkayabilir ve cildin koruyucu bariyerinin dengesini bozabilir.
  • Herhangi bir tahriş edici bileşen içermeyen jel veya sıvı formda salisilik asit ( BHA ) içeren bir peeling kullanın . Cilt yüzeyindeki ve gözeneklerdeki fazla cilt hücrelerini temizlemenizi sağlayacaktır. Sebum artık birikemez ve gözenek normal boyutuna geri döner.
  • Fazla sebumu emdirin. Kil yüz maskeleri sebumu emer ve olumlu bir etkiye sahiptir.
  • Hücre gençleşmenizi iyileştirmek, gözeneklerinizin daha iyi çalışmasını da sağlayacaktır. Bazıları reçete gerektiren – hücre ile iletişim kuran retinoidler veya retinol (= A vitamini ) içeren ürünler iyi çalışır. Her cilt tipi için mevcutturlar ve ayrı ayrı veya bir BHA eksfoliyan ile birlikte kullanılabilirler.
  • Cildinizin kendisini zararlı dış etkenlerden korumasına yardımcı olmak için, örneğin serumlar biri gibi antioksidanlar açısından zengin ürünler kullanın . Yağlı bir cilt ile jel veya sıvı formda bir ürün seçin.
  • Niasinamid içeren ürünleri arayın . Niacinamide (B3 vitamini olarak da bilinir), hemen hemen her türlü cilt bakımı sorunu için çok yönlülüğü nedeniyle öne çıkar. Genişlemiş gözenekleri gözle görülür şekilde küçültmeye, gevşek gözenekleri sıkılaştırmaya, eşit olmayan cilt tonunu iyileştirmeye, ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmaya, donukluğu azaltmaya ve zayıflamış bir yüzeyi güçlendirmeye yardımcı olabilir.
  • Cildinizi her gün güneş ışığından koruyun! Güneş ışığındaki UV ışınları cilt hücrelerinize zarar verir ve bu nedenle gerektiği gibi çalışmazlar. Bu, gözenekleri bozar, böylece sebumu boşaltmak daha zor olur ve genişler.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]