BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Fondöten seçimi ve kusursuz uygulanması

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Temel: kelime her şeyi söylüyor. Makyajınızın temelini oluşturur. Kusurları kapatmak ve yüzünüzde eşit bir cilt tonu oluşturmak için kullanıyorsunuz. Cilt tipinize uygun, doğru renkte bir fondöten seçtiğinizden emin olun ve ardından mükemmel şekilde uygulayın.

nötr cilt tonu

Bir eczaneye gitmek veya internetten yeni bir marka satın almak istiyorsanız, cilt tipinize uygun, nötr cilt tonuna sahip bir ürün seçtiğinizden emin olun. Nötr cilt tonu, ürünün pembe, şeftali, kül (gri), bakır veya sarı gibi görünür bir tonu olmadığı anlamına gelir. Bu ürünler genellikle yüzünüzü maske gibi gösterir.

Mükemmel fondöten uygulamak için ipuçları

  • Fondöteni her zaman temiz ve hazırlanmış bir cilde uygulayın. İlla bir astara ihtiyacınız yoktur, ancak size güzel ve eşit bir sonuç verir. Cildinizin kuruması normal ise, temizledikten sonra iyi bir gündüz kremi ve/veya serum kullanın. Yağlı bir cildiniz varsa, iyi bir toner mükemmel bir temeldir. Ve toner ve fondötenden sonra sebum emici bir ürün uygulayabilirsiniz. Bu, aşırı sebum üretimini saatlerce kontrol altında tutar ve fondöteniniz daha uzun süre güzel görünmeye devam eder.
  • Fondöteninizi yukarıdan aşağıya, yüzünüzün ortasından çenenize ve saç çizginize kadar uygulayın. En iyi ve en doğal etki için fondöten fırçası veya süngeri kullanın. İyice yayın: saç çizgisinin etrafındaki, dudağın üstündeki, burun delikleri ve gözlerdeki cilt bölgeleri genellikle unutulur. Her şeyi düzgün görebilmek için bir büyüteç aynası kullanın. Sonucu gün ışığında kontrol edin.
  • Sentetik tüylü bir kapatıcı fırça ile göz çevresindeki fazla fondöteni çıkarın. Bu, temelin ince çizgiler ve kırışıklıklar halinde birikmesini önler.
  • Çok fazla fondöten uygulamayın: doğal görünmüyor. Cilt problemleriniz varsa, bunları kalın bir fondöten tabakasının altına saklamaya çalışmayın. Spesifik cilt probleminizin üstesinden gelmek için uygun cilt bakım ürünleri hakkında tavsiye alın.
  • Boynunuzda fondöten kullanmayın. Buna ihtiyacın yok ve kıyafetlerini mahvedebilir. Üstelik boynunuz genellikle yüzünüze göre farklı bir tondadır. Boynunuza gerçekten fondöten uygulama ihtiyacı hissediyorsanız, boynunuzun rengine uygun bir renk seçin.
  • Fondöteninizi spreyle ‘düzeltmeyin’. Daha uzun süre yerinde kalmasını sağlamaz ve cildinizin lekeli görünmesini sağlar.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]