BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

EVDE MANİKÜR YAPMAK İÇİN TEMEL ARAÇLAR

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Özel güzellik merkezlerine daha az yöneliyor ve kendimiz yaptığımız rahat ve ucuz manikürü tercih ediyoruz. Ancak bunu gerçekleştirmek, evde manikür yapmak için bir dizi temel alete ihtiyacımız var.

Tırnaklarınıza renk katmak istiyorsanız ya da özgün bir tırnak süsü yapmak istiyorsanız ojeye ihtiyacınız olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak tam bir manikür elde etmek için hangi malzemelere ihtiyacınız var?

Öncelikle tırnaklarınızı rahat ve geniş bir alanda tasarlayıp süsleyebilmeniz için bir manikür masası edinmenizi öneririm. Ayrıca bu masalarda tüm tırnak malzemenizi saklamak için bileklikler ve çekmeceler bulunur.

Tırnak makası: Hijyen nedeniyle, kendinize özel bir tane olması uygundur.
Tırnak cilası: Tırnaklarınıza parlaklık veya eğlenceli bir dokunuş vermeyi tercih ediyorsanız, içinde parıltılı, renklerin karışımı olan birini tercih edebilirsiniz… Tabii ki oje markasını iyi seçmenizi tavsiye ederiz ki hem kaliteli hem de mümkün olduğunca dayanıklı olsun.

Tırnak fırçası: Maniküre başlamadan önce tırnaklarımızı temizlemek için kullanmalıyız. Islak veya kuru olarak kullanılabilir. Ayrıca törpülemeden sonra kalan tozun giderilmesine de hizmet eder.

Kütikül kesiciler: Kütiküldeki fazla deriyi ve tırnak çevresindeki ölü deriyi gidermeye çalışır.

Oje çıkarıcı:  Aseton içermeyen bir oje çıkarıcı kullanmanızı öneririz. Çünkü esas olarak tırnakları veya tırnak etlerini kurutmaz. Aseton, tırnakların lamine edilmesinden sorumludur. Aseton içermeyen oje çıkarıcılar daha naziktir ve ojeyi tırnaklarınızdan tamamen çıkarmak daha fazla çalışma gerektirebilir. Ancak daha az yoğun, daha hoş bir kokuya sahiptirler ve ayrıca jel ve porselen tırnaklar için de çalışırlar.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]