BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Evde Kendinize Verebileceğiniz 6 Hızlı ve Kolay Makyaj

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

  1. Herhangi bir odayı daha parlak bir gülümsemeyle aydınlatın

Gülüşünüz en iyi aksesuarınız. Latte ve özel içeceklerle, gülümsemenizin lekelenmemesi önemlidir. Kendin yap diş beyazlatma numarası mı? Kabartma tozu ve su ile fırçalayın.  inci beyazılarınızın bozulmamış ve lekesiz kalmasını sağlamak için tatil içkilerinde, özellikle dişlerinizde iz bırakmasıyla ünlü olan viski ve kırmızı şarapta sakin olmanızı öneririz. Ayrıca lekeyi daha iyi çıkarabilen ancak diş yüzeyinde aşırı aşınmaya neden olan aşındırıcı ürünlerden de kaçınmalısınız.

  1. Saçınızı ve cildinizi nemlendirin 

Buzlu soğuk hava, alkolle beslenen partiler, düzensiz uyku alışkanlıkları ve yağlı tatil yemeklerinin kombinasyonu, cildin çok kuru veya çok yağlı olmasına neden olabilir. Cildinizin formunda kalmasını sağlamak için, nem oranını artırmak ve nemi hapsedecek zengin bir krem ​​tercih edin.  En iyi rehidre edici ürünler hyaluronik asit ve E ve K vitaminlerini içerirler. Bunlar yağlı ve yağlı bir cilde neden olmak yerine vücudun doğal nemini yerinde hapsederek yumuşatıcı nemlendiriciler görevi görürler.

Hidrasyon, özellikle tüm kış boyunca dayak yemeyi ve ısıya ve şekillendirme araçlarına sürekli maruz kalmayı düşündüğünüzde, taçlandıran ihtişamınızın parlaklığını ve parlaklığını korumanın anahtarıdır. Yağ asitleri ve soya proteini ve pantenol gibi nemlendiriciler içeren derin bir saç kremi arayın. Bu bileşenler nemi çekmeye ve tutmaya yardımcı oluyor.

  1. Saçınızı geliştirin 

Saç stilinizi güncellemek genellikle salonda saatlerce oturmanızı gerektirir, ancak bu, evde yaptığınız işi değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Kumsal dalgalarla zahmetsiz ihtişamı kanalize etmek mi istiyorsunuz? Alt kısmı düz bırakarak saçınızı büyük parçalar halinde kıvırın. Daha da fazla doku elde etmek için buklelerinizin yönünü değiştirdiğinizden emin olun. Sıcağı atlamayı tercih ediyorsanız, Yatmadan önce Fransız örgüsü ıslak saçları geceleyin ve uyandıktan sonra parmaklarınızla saçlarınızı gevşetin.

Şık ve düz ise, saçınızı duşta hazırlamanın başladığını söylüyor. Tırnak etlerini kapalı tutmak için saçınızı soğuk suyla yıkayın ve elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olun. Bir sülfat içermeyen şampuan kullanın saçınızın kurumasını önlemek için. Şekillendirici bir serum kullanmak yerine, saçınıza biraz nem kazandırmak için bir krem ​​kullanın . Saçınızı düz bir ütüyle düzelttikten sonra, ipeksi bir parlaklık spreyi kullanın .

  1. Gözlerinize biraz ışıltı katın

Şimdi bir yetişkin olabilirsin, ama bununla yüzleşelim: Parıltı sevgimiz gerçekten kayboluyor mu? İyi haber şu ki, küçük bir ışıltı asla modası geçmeyen şeylerden biridir ve biraz parıltı sallamak için tatil sezonundan daha iyi bir zaman yoktur. Gözlerinizi oyalamak istiyorsanız – ve yeni bir şey denemeye hazırsanız gözlerinize sıvı bir göz farı koymanızı öneririz. “Sıvı göz farı çok popüler. Uygulamanın en iyi yolu, aplikatörle doğrudan kapağın üstüne uygulamaktır.  En iyi sonuçlar için, herhangi bir göz makyajı yapmadan önce göz kapaklarınızı ve göz altı bölgenizi hazırladığınızdan emin olun.

  1. Bir kaş profili tutun 

Bilime göre, yüzünüzdeki en önemli özellik budur, bu yüzden onları (ve kirpiklerinizi) daha dolgun ve daha uzun süre, Hızlı Kirpik ve Kaş İyileştirici Serum gibi güçlendirici bir serumla koruduğunuzdan emin olun , hassas telleri nemlendirmeye ve bunlardan korumaya yardımcı olur. çekiştirme, fırçalama ve kıvırma.

Daha ince, daha doğal görünümlü bir kaş istiyorsanız, Bir kalemle vuruşlarınızı kısa ve hassas tutarak doğal kılları taklit etmeyi her zaman unutmayın. Doğal kaşlara ulaşmak için pudralar ve çok ince kaş kalemleri en iyisidir. Siyah saçınız olsa bile siyah kullanırken dikkat edin çünkü çok sert olabilir. Saçınız siyah veya esmer ise koyu kahverengi veya kahverengimsi siyaha bağlı kalın.

  1. Kırmızı bir dudak sallayın 

Kırmızı bir suratla asla yanlış gidemezsin – yani cilt tonunuz ve alt tonunuz için doğru tonu kullanıyorsanız. Sarı, turuncu veya kırmızı gibi tonlarda daha iyi görünürseniz, sıcak bir alt tonunuz olur. En iyi pembe, mavi veya mor renkte görünürseniz, alt tonunuz soğuktur. Nötr iseniz, tüm tonları eşit derecede iyi kullanabilirsiniz.

Genel bir kural olarak, mavi tonlu kırmızılar soğuk alt tonlara sahip olanları gururlandırırken, sıcak alt tonlara sahip olanlar en iyi tuğla ve kahverengi veya turuncu renkli kırmızılarda görünür.  En iyi sonuçları elde etmek için dudaklarınızın yüzeyini yumuşatmak ve pulları ve kuru lekeleri gidermek için suratınızı nazik bir peeling ile hazırlayın . Sonra dudaklarınızı nemlendirmek için dudak kremi sürün. Düzensiz dudak tonunuz varsa, dudakların üzerinden fondöten ile takip edebilirsiniz.

Rujunuzu sürmek için, Bir dudak kalemi ile başlayın ve tüm üst ve alt dudakları hizalayın. Üst dudağın ortasından başlayarak doldurun ve altta da aynısını yapmak için hareket ettirin. Küçük, nazik hareketlerle ruj sürün.

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]