BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Ev Yapımı Yüz Maskeleri

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

1. İnce çizgiler ve kırışıklıklar için yüz maskesi

Muzlar, kendin yap yüz maskeleri için bir mucizedir. Potasyum, B-6 vitamini, C vitamini ve A vitamini ile zenginleştirilerek, onları nemlendirme, parlatma ve hatta ince çizgileri geçici olarak dolgunlaştırmak için harikadır. İltihap önleyici bal, yatıştırıcı yoğurt ve parlatıcı zerdeçal gibi diğer yıldız maddelerle birleştirildiğinde oldukça güçlü bir tarif haline gelir.

İçindekiler:

Bu yüz maskesini oluşturmanın anahtarı, eşit miktarda muz ve muz kabuğu kullandığınızdan emin olmaktır (aslında besinlerin çoğunun yaşadığı yer burasıdır) . Kabuğunu bir bıçakla yavaşça dilimleyin, muzu bir çatalla ezin ve kalan malzemeleri sarı bir macun elde edene kadar karıştırın. Temiz cilde ince bir tabaka dağıtın, 10 dakika bekletin ve formülü tamamen duruladıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın . Güven: Cildiniz fark edilir derecede daha yumuşak görünecek .

 

2. Koyu halkalar için göz altı maskesi
İçindekiler:

Malzemelerinizi küçük bir kasede karıştırın, ince, sıvı-y bir macun oluşturana kadar yavaşça daha fazla bal ekleyin. Buradaki amacınız karışımı sadece gözünüzün altına uygulamak olduğundan, bu bb’yi küçük bir fan fırçası ile uygulamak isteyeceksiniz . En fazla 10 dakika cildinizde bırakın, durulayın ve çantalarınızın hemen daha pürüzsüz ve daha az kabarık göründüğünü fark edeceksiniz.

 

3.Çatlamış dudaklar için bu ev yapımı maske
İçindekiler:

Evet, ihtiyacınız olan tek şey bu bb için iki bileşen: organik şeker kamışı (bu maskeye pütürlü, peeling yapısını verir) ve filtrelenmiş bal ( antioksidanlarla yüklü ve cildinizin nemi korumasına yardımcı olur ). Karıştırın, formülü nazikçe dudaklarınıza sürün ve en fazla beş dakika sonra durulayın. Dudak kremi ile nemlendirmeyi unutmayın.

 

 

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]