BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Estetisyenlik Kursundan Beklentiniz Nedir

Son yılların en popüler meslekleri arasında bulunan estetisyenlik, kursiyerlerine birçok açıdan imkan sağlıyor. Kurs sayesinde öğrenciler istihdam için gerekli profesyonel tutum ve alışkanlıkları geliştirme konusunda eğitiliyor. Öğrenciye kapsamlı ve güvenilir teorik ve pratik talimatlarla beceri, bilgi ve eğitim veriliyor. Böylece öğrencinin kariyer gelişiminde önemli bir yol kat etmesi sağlanıyor.

Program Kapsamı Nedir?

Program, özellikle estetik uzmanları, makyaj sanatçıları veya ileri estetik teknikleri öğrenmeyi umut edenler için tasarlanıyor. Estetisyenlik kursu bünyesindeki özel programlar her estetik uzmanlık alanını kapsar. Cilt bakımında seçkin bir kariyer isteyenler, cilt, hijyen, kişisel gelişim, sanitasyon ve sterilizasyon konularına odaklanan, derinlemesine bir müfredat programına tabi oluyor. Öğrenciler teorik ve pratik eğitimden mezun oluyorlar ve güzellik salonu ortamında kullanabilecekleri becerilere sahip oluyorlar. Estetisyenlik programları gelecekteki yüz uzmanlarına cildin yapısı ve işlevi ve her bir müşterinin ihtiyaçlarına nasıl ulaşılacağı konusunda sağlam bir temel sağlar. Program, hem geleneksel hem de geleneksel olmayan öğrenme yöntemlerini birleştirir.

Kursiyerler Neler Öğrenir?

Estetik Programı, öğrencilere yüz bakımı teknikleri kullanarak sert ve yumuşak balmumu, kimyasal bakım yöntemleri ve mikro akımın nasıl uygulanacağını öğretir. Programı tamamladıktan sonra, öğrenci bir güzellik merkezinde çalışabilir. Estetisyenlik kursu birincil amacı, öğrenciyi estetik veya ilgili kariyer caddesindeki giriş seviyesi pozisyonları için gerekli temel beceriler, emniyet yargıları, uygun çalışma alışkanlıkları ve istenen tutumlar konusunda eğitmektir. Estetisyenlik kursu, hem teorik hem de pratik beceri geliştirme derslerinden oluşur. Öğrenciler aynı zamanda masaj teorisi, yararları ve teknikleri, cilt histolojisi, cilt hastalıkları ve bozuklukları, ürünleri, içindekiler, kullanım ve uygulama, danışmanlık, analiz ve hazırlama, yüz ve cilt bakım teknikleri, cilt bakımı tedavileri, ışık terapisi, maskeler hakkında detaylı bilgiye sahip olurlar.

Ayrıntılı Kurs İçerikleri

Program kapsamında öğrenciler renk teorisi ve analizi, kozmetik ürün içeriği ve kimya, kozmetik makyaj uygulama ve teknikleri, yapay kirpik uygulaması, kirpik ve kaş renklendirme, fiziksel ve kimyasal epilasyon teorisi, kimya ve ürün bilgisi, müşteri danışmanlığı, analiz ve güvenlik, fiziksel epilasyon ve teknikleri, kimyasal epilasyon prosedürleri ve teknikleri gibi konular hakkında teorik ve pratik bilgiye sahip olur.

Kursun Aşamaları

Estetik programı, üç farklı aşama ile düzenlenir. Estetisyenlik kursu bünyesinde katılımcı teorik bilgilerle eğitime başlar ve sınıf arkadaşlarıyla pratik yapar. İkinci aşama katılımcı katılımcıya estetisyenlik eğitimine başlayabilmeleri için pratik yapmasına olanak sağlar. Üçüncü aşamada, katılımcı, boyunca sınıflar dengelenmiş ileri sınıflarla estetisyenlik atmosferine daldırılır. Böylece öğrenciler sıkça pratik yapma imkanı bulur. Cerrahi ve invaziv olmayan yüze enjekte edilebilir kimyasalların da eğitiminin verildiği programda öğretici canlı hasta tıbbi estetik eğitimi verilir. Dolgu maddelerinden yüz ağrısı tedavilerine kadar birçok konuda bilgilendirici derslerin verildiği programa katılanlar tıbbi estetik eğitim kurslarını ihtiyaçlarınıza göre seçerek geleceklerini kendileri şekillendirebilirler.