BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Estetisyenlik Kursunda Yeni Fırsatlar

Milli Eğitim Bakanlığınca onalı olan estetisyenlik kursu seçenekleri kadınlara birçok alanda istihdam yaratmaya devam ediyor. 2010’lu yılların başından itibaren Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde açılan bu kurslar, kolay ve hızlı yoldan meslek öğrenmek isteyenler için de ideal kabul ediliyor.

Kurs için Online Başvuru Avantajları

Güzellik uzmanlığı eğitimlerini de kapsayan her estetisyenlik kursu için online başvuru formları değerlendirilebilir. Temel kimlik bilgilerinin yanı sıra e-mail adresi ve telefon gibi iletişim bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Form doldurduktan sonra telefon ya da e-mail üzerinden geri dönüş sağlanıyor. Ön kayıt işlemleri dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

Estetisyenlik Kursunda Verilen Ana Eğitimler

Tamamen uzman ve deneyimli eğitimlerin verdiği dersler, birçok farklı konuyu kapsamaktadır. Bu dersler hem teorik hem de pratik alanda veriliyor. Estetisyenlik kursu kapsamında kullanılan tüm makyaj malzemeleri tamamen kaliteli ve ithal ürünlerden oluşmaktadır. Pratik yapmak amacıyla bu ürünler istenildiği kadar kullanılabilir. Ana derslerin başında kozmetoloji yer alıyor. Makyaj malzemeleri tanıtıldıktan sonra sektörde en çok tercih edilen popüler makyaj türleri sırasıyla anlatılmaktadır. Aynı zamanda porselen makyaj ve su bazlı kalıcı makyaj seçenekleri de tanıtılmaktadır.  Diğer ana eğitimler arasında deri ve anatomi bilgileri de yer alıyor. Estetisyenlik geniş kapsamlı bir ders olup hem bakımı hem de sağlık konularını ele almaktadır. Bu yönüyle de bilgi sahibi olan kursiyerler birçok farklı alanda uzmanlık kazanma şansını da elinde bulunduruyor.

Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik Derslerinde Diğer Konular

Kuaförlerde ve güzellik salonlarında sürekli olarak kullanılan temel ürün ve malzemelerin tanıtımı da bu kurslar içerisinde aktarılmaktadır. Aynı zamanda direkt olarak mesleki eğitimler de veriliyor. Örneğin gelen müşterileri ağırlama ve uğurlama gibi halkla ilişkiler konuları da ek dersler halinde öğrencilerle paylaşılıyor. Vücut bakım losyonlarının nasıl kullanılacağı ve kirpik perması gibi teknik konular da müfredatta yer alan diğer konulardır. Cilt bakımını tüm bedene yayan temel masaj bilgileri de önce teorik sonra pratik olarak aktarılıyor. Bu masaj türlerinin başında aromaterapi yer almaktadır. Çeşitli aromaların, masaj yağlarının, krem ve merhemlerin tanıtımı yapılarak öğrenciler bilgilendirilmektedir.  Bazı kurslarda ise talepler doğrultusunda el ve ayak bakımı konusunu ele alan dersler de veriliyor. Selülit tedavisinde kullanılan lazer içerikli cihazlara dair en güncel bilgiler de kurs içeriğinde bulunmaktadır. Son seçenekler arasında bitkisel kök hücre bakımları yer alıyor.

Estetisyenlik Kurslarının Artıları ve Avantajları

Çok uygun fiyatlarla birlikte bu kurslara yazılmak mümkündür. Çeşitli kampanyalar ve indirimler de yılın belli başlı dönemlerinde düzenleniyor. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm büyük şehirlerde birden fazla şubesi bulunan bu kursların saatleri de çeşitli seçeneklere ayrılıyor. Örneğin gündüz çalışan kişiler için akşam ve gece kursları düzenlenmektedir. Derslerin sonunda verilen sertifikalar iş başvurularında kullanılabilir ve her yerde geçerlidir.